FOMC toplantısında, ABD Merkez Bankası, kripto gibi riskli varlıklarda yukarı yönlü bir destek olduğunu kanıtlayan oran artışlarını yavaşlatacağını söyledi.

FOMC toplantısında, ABD Merkez Bankası, kripto gibi riskli varlıklarda yukarı yönlü bir destek olduğunu kanıtlayan oran artışlarını yavaşlatacağını söyledi.

Ethereum, adres etkinliğinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla 1750 doları geçen ETH fiyatıyla kazançlara öncülük ediyor.

Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasası, Fed'in bu hafta başlarında açıklamasının ardından çok sevindi. Basın zamanı itibariyle, Bitcoin (BTC), 458 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 24.000 dolarlık bir fiyatla yüzde 4.84 artışla işlem görüyor.

Haziran ortasından bu yana BTC bir kez daha 24.000 $ seviyelerinin üzerinde işlem görüyor. Bu haftanın başlarında, ABD Federal Rezervi yükselen enflasyonla mücadele etmek için 75 baz puanlık bir faiz artırımı açıkladı. Wall Street, bu oldukça beklenen çizgilerde olduğu için tezahürat yaptı.

28 Temmuz Perşembe günü ABD, ikinci ardışık GSYİH daralmasını yüzde 0,9 olarak bildirdi. GSYİH verileri ABD'nin teknik olarak bir durgunluk içinde olduğunu gösterdi. İlginç bir şekilde, dünkü GSYİH haberlerinden sonra tüm Bitcoin, Altın, Gümüş ve S&P 500 yükseldi. Zincir içi veri sağlayıcı Santiment'in bildirdiği gibi:

Ticaret piyasaları kalabalık beklentilerine meydan okumaya devam ederken, #Bitcoin, #SP500, #altın ve #gümüş yükselişte. Bu, ABD'nin 2022'nin ikinci çeyreğinde %-0,9'luk bir #GSYİH'ya sahip olduğu haberlerinin yayınlanmasından sonra geldi, bu da teknik olarak artık resmi bir #resesyon olduğunu ima ediyor.

Bitcoin için, yukarı yönlü en önemli seviyelerden biri 25.000 dolar. Başka bir zincir üstü veri sağlayıcı Malzeme Göstergeleri şunları kaydetti:

Bu ralli 25 bin doları geçebilirse, o zaman 28 bin dolar çok hızlı bir şekilde odak haline gelir. Uzun iseniz, yol boyunca kar almayı unutmayın.

Ethereum ve Altcoinler Büyük Kazanç Sağlıyor

ABD Merkez Bankası, Fed'in faiz artırımını açıklaması sırasında niceliksel sıkılaştırma önlemlerinde yakında yavaşlayacağını da bildirdi. Bu, daha geniş kripto pazarına, sıkılaştırmanın sonunun göründüğü konusunda iyimserlik sağladı. Ayrıca diğer risk varlıkları için güçlü bir ralliyi tetikleyerek altcoinleri yükseltti.

Ethereum (ETH), ETH fiyatının 1750 dolar seviyelerini geçmesiyle kripto alanındaki kazanımlara öncülük ediyor. ETH'deki son fiyat rallisi, tarihte ilk kez tek bir günde 1 milyondan fazla aktif adrese yükselen Ethereum ağ adresi aktivitesinde büyük bir artışın arka planında geliyor.

İlk on altcoinin geri kalanı yüzde 5-10 arasında herhangi bir yerde kazanç gösteriyor. Ethereum rakibi Solana (SOL), 40 $ seviyelerini geçerek yüzde 9'dan fazla kazandı.

Cardano, 50 sent işaretini geçerek yüzde 7'den fazla kazandı. Diğer altcoin blok zinciri ağları arasında Cardano, 2022'de kod gönderme, sorun etkileşimleri vb. açısından şimdiye kadarki en yüksek geliştirme faaliyetini kaydetti.

Benzer şekilde, Ethereum Layer-2 ölçeklenebilirlik çözümü Polygon (MATIC), 1.0 dolara yaklaşırken güçlü bir yüzde 10 kazandı. MATIC, Haziran ayının en düşük seviyelerinden geçen ay boyunca yaklaşık yüzde 100 kazanç elde ederek şu anda piyasada en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ