Önde gelen kripto para birimi Bitcoin BTC'in fiyatı, bir hafta önce 30.000 $ 'a düştükten sonra bir kez daha 40.000 $' ın üzerine çıktı.

Bitcoin Fiyatı 40.000 $

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin BTC'in fiyatı, bir hafta önce 30.000 $ 'a düştükten sonra bir kez daha 40.000 $' ın üzerine çıktı.

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin BTC , traderlar  potansiyel bir boğanın ilerlemesini bekledikçe bir kez daha 40.000 $ işaretinin üzerinde toparlandı. Bu ayın başlarında, kripto endüstrisini çevreleyen bir dizi olumsuz haberin ardından Bitcoin  BTC'in  fiyatı   30.000 $ 'a kadar düştü. Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre, yazı yazılırken 40.425 $ 'dan işlem görüyor. Bitcoin, son 24 saatte % 4,25 arttı.

Elon Musk'un , Kuzey Amerikalı Bitcoin Madencileriyle Konuştuğu Tweetler

Bu ayın başlarında Bitcoin BTC'in düşüşüne atfedilen nedenlerden biri de, Tesla'nın elektrikli araçları için Bitcoin  BTC ödemelerini askıya alma kararıydı. Elon Musk, Bitcoin BTC ödemelerini askıya alma kararı için çevresel endişelere işaret etti. Şimdi, teknoloji milyarderi, Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileriyle konuştuğunu tweetledi. “Mevcut ve planlanan yenilenebilir enerji kullanımını yayınlamayı ve dünya çapındaki madencilerden bunu yapmalarını istemeyi taahhüt ettiler. Potansiyel olarak umut verici ”diye ekledi. Elon Musk, bu ayın başlarında Bitcoin'i eleştirdiği için kripto topluluğundan çok fazla eleştiri aldı. Tesla CEO'sunun geçmişte attığı tweetler, Bitcoin fiyatları üzerinde önemli bir etkiye sahipti.Elon Musk ' un attığı tweetler son haftada görüldüğü gibi Bitcoin  BTC fiyatlarında hala çok önemli bir etkiye sahip.

Potansiyel Bir BTC Boğası Önde Mi Koşuyor?

Bitcoin BTC'in  fiyatı, bu ayın başlarında kripto piyasasının çökmesinden bu yana ilk kez 40.000 $ seviyesini geçti. Bitcoin fiyatındaki düşüş, Çinli yetkililerin Bitcoin madenciliği yasağını ve Çin'den çekilen birkaç kripto madenciliği firmasının ilan etmesiyle aynı zamana denk geldi. Daha önce Elon Musk, Bitcoin BTC'yi "oldukça merkezileştirilmiş" olarak adlandırmıştı ve birkaç büyük madencilik şirketi tarafından kontrol ediliyordu. Şimdi Bitcoin BTC  bir kez daha 40.000 $ işaretinin üzerine çıktı ve bir kez daha potansiyel bir boğa koşusu beklenebilir. Bu yıl önceki boğa koşusunda, Bitcoin BTC  tüm zamanların en yüksek rekor  seviyesi olan yaklaşık 65.000 $ 'ı belirlemişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ