Bitcoin, hafta sonu 42.000 dolara kadar düştükten sonra yükseliş yapısından ayrıldı. Ancak, kısa vadeli bir toparlanma başlattı.

Bitcoin, hafta sonu 42.000 dolara kadar düştükten sonra yükseliş yapısından ayrıldı. Ancak, kısa vadeli bir toparlanma başlattı.

Bitcoin’in fiyatı geçen hafta önemli ölçüde düştü. Açılış fiyatının tam %27 altında olan 42.000$'a ulaştı. Bununla birlikte, Bitcoin biraz sonra geri döndü ve 49.396 $ 'lık bir kapanışa ulaşmayı başardı. Sıçrama, satın alma baskısının bir işareti olarak kabul edilen uzun bir alt fitil oluşturdu. Ayrıca, 44.275 dolarlık alanı destek olarak doğruladı.

 Bitcoin Volatil Kalmaya Devam Ediyor

Önde gelen kripto para birimi, değişken bir varlık olmaya devam ediyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 70.000 dolara ulaştığı için bu yıl genel olarak harika bir koşuya tanık oldu. Ancak, sık sık birkaç dibe vurdu. Geçen hafta sonu, orijinal kripto para biriminin fiyatı bir süreliğine 42.000 dolara kadar düştü. Ancak, hızla 47.000 dolara sıçradı. O zamandan beri 47-49 bin dolar arasında işlem görüyor. Yazma sırasında, Bitcoin CoinMarketCap verilerine göre 47.400 doların hemen üzerinde el değiştiriyor. Diğer büyük altcoinler de hafta sonu kırmızı renkteydi.

Bitcoin, Eylül Ayının Sonundan Bu Yana En Kötü Çöküşe Tanık Oldu

Daha önce bildirildiği gibi Bitcoin, Cumartesi günü bir saat içinde yaklaşık %9 düştüğü Eylül ayının sonundan bu yana en kötü çöküşüne tanık oldu. Kaza, COVID-19'un Omicron varyantının neden olduğu belirsizlikler ve Federal Rezerv'in (Fed) yüksek enflasyonla artan rahatsızlığının ortasında geldi. Salı günü, Fed Başkanı Jerome Powell, geçici kelimesini enflasyon tartışmasından kaldırdı ve merkez bankasının düşünebileceğini söyledi. Bazıları bu Bitcoin düşüşünü “düşüş satın almak” için bir fırsat olarak kullandı. Ülkesi bilançosunda bitcoin tutan ve önceki düşüşlerde dijital para satın alan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, her biri yaklaşık 48.700 $ karşılığında 150 BTC'lik bir alım daha duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ