Bitcoin fiyatı, kısa vadeli konsolidasyondan çekilip iki ayın en yüksek seviyesine ulaştığı için birkaç saat önce büyük bir adım attı.

Hareket, BitMEX'teki short pozisyonlarının yaklaşık 40 milyon dolarlık bir toplu tasfiyesinden sonra geldi.

Üç günlük bir konsolidasyon döneminden sonra 8.100 dolarlık bitcoin tekrar hareket etmeye başladı. Birkaç saat içinde BTC, 8,400 dolarlık dirençle kırıldı ve Tradingview.com'a göre iki ayın en yüksek seviyesi olan 8,600 doların biraz altına yükseldi.

Bitcoin şimdi yıl için en yüksek fiyat seviyesini vurdu ve Yeni Yıl Günü'nden bu yana % 20'lik bir kazanç kaydetti. Teknik sinyaller artık yükselişe geçiyor, bunlardan biri kripto tüccarları tarafından belirtildiği gibi günlük Ichimoku Bulutu.

Direnç şu anda bitcoin'in şimdilik durduğu 8.600 dolar civarında. Bir sonraki uzun vadeli direnç seviyesi 9.000 $ 'ın üzerinde.

Düşük tarafta destek, Aralık ayının çoğunu geçirdiği 8.100 dolar, 7.700 dolar ve büyük seviyeler 7.200 dolar civarında.

BitMEX Tasfiyeleri

Son altı saat içinde BitMEX'te toplam 38 milyon dolarlık short poazisyonu tasfiye edildi ve bu da Datamish grafiklerine göre fiyat pompasına yol açtı.

Hareket, varlığı sekiz haftalık bir zirveye iten bir alım sinyali dalgasını tetiklemek için yeterliydi. Tüccar 'Crypto Hamster' ilk tasfiye dalgasını gözlemlemek için oradaydı ve bir geri çekilme öngörüyordu.

Daha sonra ikinci tasfiye dalgası, birincisini cüceleştirdi ve gösterge kriptoyu sanayi boğalarının zevkine daha da fazla gönderdi. BTC’nin Mart 2019'dan bu yana ilk büyük satın alma sinyali birkaç gün önce parlamaya eklendi.

Bu hareket, iki ayın en yüksek seviyesi olan 226 milyar dolara ulaşan toplam kripto piyasası sermayesine 10 milyar dolar daha ekledi. Şimdiye kadar bu yıl 35 milyar doların üzerinde taze sermaye dijital varlıklara geri döndü.

Bitcoin her zamanki gibi yükselişi açıkça yönetiyor, ancak Ethereum daha yüksek çekildikçe 150 $ gibi önemli bir psikolojik seviyeye geri döndü.

 Bugün BTC'nin yanında yer alan iki önemli taşıyıcı, sırasıyla % 7 ve % 25 artan BCH ve BSV. İkincisinin büyük pompası, Litecoin'i devirmesini ve 3.6 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle altıncı sırada yer almasını sağladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ