https://u.today/bitcoin-price-remains-in-bearish-trend-can-btc-surge-to-8700-before-valentines-day

Bitcoin Fiyatı Ayı Trendinde Kaldı - BTC Sevgililer Gününden Önce 8.700 Dolara Yükselebilir mi?

Kripto para birimi yatırımcısı Josh Olszewicz'e göre, Bitcoin fiyatı bir günlük grafikte hala düşüş eğilimi gösteriyor. Olszewicz, BTC'nin büyük bir azalan üçgenin daha düşük desteğinin altına düştüğü ve fiyatının yaklaşık yüzde 20 oranında düştüğü Eylül ayından bu yana ayıların kontrol altında olduğundan emin.

Ayı Görünümü

Yazının yazıldığı sırada BTC, yeni yılda ilk kez 7.000 $'da oturuyor ve ayılar onu psikolojik olarak önemli 7.000 $ seviyesinin altına itmeye çalışıyor.

Olszewicz, BTC'nin hakim eğilimi belirlemek için popüler bir gösterge olarak hizmet veren 200 günlük üstel hareketli ortalamasının (EMA) altında kalması nedeniyle hala bir ayı eğiliminde olduğunu açıklıyor. Herhangi bir varlığın fiyat hareketinin genellikle bu uzun vadeli hareketli ortalamanın altında kalması durumunda düşüş eğilimi olduğu düşünülür.

Buna ek olarak, BTC, güçlü bir düşüş trendine işaret eden destek ve direnç seviyelerini belirlemek için birden fazla ortalama içeren gösterge olan Ichimoku bulutunun altında işlem görüyor.

8.700 Dolara Bir Ay mı Var?

Olumlu bir kayda göre Olszewicz, Bitcoin grafiğinin bazı "dipsiz titreşimleri" olduğunu söyledi. Ünlü yatırımcı, ters baş-omuz modeli veya Adem ve Havva (A&E) paterni gibi tipik boğa oluşumlarına yakından bakmaya değer olduğunu söylüyor .

 Bir Tenkan / Kijun (TK) haçı ve büyük bir Ichimoku bulutu E2E'nin ardından c-kelepçe formasyonu kapıyı 8,700 dolara açabilir. Ancak Olszewicz, Sevgililer Günü'ne kadar büyük bir fiyat hareketi beklemiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ