15 Aralık 2018'de, kripto para birimi topluluğunun çok zor bir gün geçirmişti.

Bitcoin Fiyatı Bir Yıl Önceki Seviyesinden Şimdi Yüzde 120 Yukarıda

Bitcoin fiyatının bir yıl önce tarihinin bir parçası gibi göründüğü seviye olan 3.200 $'ın altına düşmüştü. Kripto para birimi piyasası, lider kripto para birimi Ağustos 2017'den bu yana en düşük noktasına indikten sonra kan banyosuna girmişti.

Fundstrat'tan Tom Lee ve Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz gibi Bitcoin boğalar, makul olmayan yüksek tahminler yaptıktan sonra sözlerini yemek zorunda kaldılar.

İyi Bir Fırsattı

Bitcoin’in eleştirmenleri Twitter’da bir gün geçirdi ama boğaların hepsi temizlendi. Bazıları bunu bir sonraki boğa döngüsünden önce satın almak için iyi bir fırsat olarak gördü.

2.000 $ 'a düşme tahmininde bulunanlar, 15 Aralık’ın 2018 ayı piyasasının en alt seviyeyi göstermesi nedeniyle yanıldılar. İkinci çeyrekte Bitcoin, Haziran sonunda fiyatını 13.700 $ 'a yükselten bir başka yükselişe imza attı.

Acı Düzeltme

Bitcoin fiyatı, yıllık zirvesine ulaştığından beri 7,100 $'a yükselen bir dizi acı düzeltmeye dayandı. Bununla birlikte, bunu perspektife koymak için, önde gelen kripto para birimi geleneksel pazarlarda duyulmamış bir şey olan, yıldan yıla yüzde 120 oranında artmış durumda. Bitcoin, 2019'da şu ana kadar hisse senetlerinden, altından, petrolden ve diğer tüm varlıklardan daha iyi bir performans sergiledi. Ancak, yatırımcı Alistair Milne'nin belirttiği gibi, kripto Twitter bu yılki Bitcoin fiyat artışına rağmen "perişan" olmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ