Milyonlarca işsize rağmen 10 dolara yaklaşan petrolden tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın hisse senedi alım satımına kadar, Bitcoin bu hafta göz önünde bulundurulması gereken çok şey var.

Bitcoin Fiyatı: Bu Hafta Kripto Pazarını Etkileyecek 5 Şey

Milyonlarca işsize rağmen 10 dolara yaklaşan petrolden tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın hisse senedi alım satımına kadar, Bitcoin bu hafta göz önünde bulundurulması gereken çok şey var.

Bitcoin (BTC), 20 Nisan'daki güçlü dirence rağmen 7.000 doları korudu, çünkü petrol yeni destek seviyelerinden 10 $ 'a düştü.

Geleneksel pazarlar için dalgalı bir hafta olacağına dair sözlere girerken, önümüzdeki günlerde Bitcoin yatırımcılarını izleyecek beş şey var.

BTC fiyat direnci

Coin360 ve Cointelegraph Markets verileri, hafta başlarken BTC / USD için bazı nadir sakinlikler gösterdi. Parite basın zamanında 7,190 dolara çıktı ve hafta sonu boyunca 300 dolarlık bir koridor içinde kaldı.

Bitcoin şu anda 16 Nisan'dan bu yana 7.000 dolar desteğini korurken, analistler bu yılki direnci uyarmaya devam ediyor ve 200 günlük hareketli ortalama her ikisi de daha fazla büyümenin önündeki engelleri oluşturuyor.

BTC / USD 2020'ye 7.295 dolardan başlarken, 200 günlük hareketli ortalama şu anda 8.000 dolara ulaştı.

Cointelegraph Markets analisti Michaël van de Poppe Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Yıllık seviyeyi kırıp çevirerek 7.600 dolara devam edebileceğimizi düşünüyorum.”

"7.200-7.250 $ 'lık reddedip geri dönüyor ve ilk hedeflerim 6.600 $ ve 6.800 $."

Bununla birlikte, geçen hafta sona erdiğinde, kripto para birimi 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkarak önceki direnci tersine çevirdi.

Ham Petrol Fiyatı

Geleneksel pazarlarda, tablo oldukça değişkendi. WTI ham petrolü 15 $ 'ın altına düştüğünde, önceki 10 dolarlık petrol fiyatları yavaşça gerçekleşiyor gibiydi.

Son zamanlarda bu tür fiyatlar kaydedildi 1999 yılında iken, piyasa kapanışlarında nadiren 10 dolarlık bir fiyat etiketi görülüyordu - 1987'den bu yana, Macrotrends verilerine göre, 10.82 dolarlık bir kapanış rekor düşük oluşturdu.

Cointelegraph'ın bildirdiği gibi, Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump bile petrolün varil başına tek basamak değerine kadar düşme fikrine istifa etmiş gibi görünüyordu.

Pazartesi günü düşüşü izlerken Bloomberg, “Şu anda kimse petrol istemiyor,” dedi.

Hisse senetleri tırmanıyor ama hiç kimse istihdam edilmiyor

Paradoksal olarak, milyonlarca işsiz işçinin ve ABD'nin ve onları helikopter parasıyla destekleyen diğer hükümetlerin olmasına rağmen borsalar kazanmaya devam ediyor.

Yorumcu Holger Zschaepitz Pazartesi günü yaptığı açıklamada, FANGMAN - Facebook, Amazon, Netflix, Alfabe, Microsoft, Apple, Nvidia olarak bilinen bir stok sepetinin, hafta başlarken tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece % 7 altında işlem gördüğünü belirtti.

Mart'taki çöküşünden bu yana, Bitcoin büyük borsaların servetleri ile sürekli bir korelasyon gösterdi.

Giderek garip olan korelasyon, Bitcoin destekçileri tarafından yoğun bir inceleme konusu oluşturdu, ancak Max Keizer, servetin işçilerden ve şirketlerden bankalara ve devlete yasadışı transferini temsil ettiğini savunuyor.

Halving yaklaşıyor

Bitcoin'in üçüncü seminal blok ödülünün yarıya indirilmesi şimdi sadece üç hafta uzaklıktadır. Blok başına madencilere ödenen miktarı 6.25 BTC'ye düşürmek için ayarlanan etkinlik, Bitcoin'i bir gecede para olarak sertleştirecek.

Popüler “Bitcoin Standardı” kitabının yazarı Saifedean Ammous, Pazar günü yaptığı bir röportajda, yarılamanın Bitcoin fiyatı üzerindeki olumlu etkisi için basit bir tartışma yaptı.

Yeni Bitcoinlerin akışı yarıya indiğinde, talebin teorik olarak yarıya inebileceğini ve hala BTC / USD'yi mevcut seviyesinde tutabileceğini savundu.

Ünlü stok-akış fiyat modelinin arkasındaki analist olan PlanB, bu arada en son tahminine bağlı kalıyor - 2020'nin sonuna kadar Bitcoin 30.000 dolar civarında işlem görmeli.

Sağlıklı bir zorluk ayarı

Salı günü, Bitcoin'in zorluk ayarlama özelliği, yeni blokları bulmanın % 8,5 daha zor olacağı anlamına geliyor. Bu, zorluktan sonra nadir görülen daha büyük artışlardan biridir - ve bazı analistler tarafından yükseliş işareti olarak yorumlandı - geçen ayki fiyat çöküşünden sonra aşağı doğru ayarlandı.

 Zorluk Bitcoin'in sağlam para olarak kalmasını sağlamada önemli bir rol oynar - fiyat dalgalanmaları paraların daha hızlı veya daha yavaş çıkarılmasına neden olmaz ve böylece stok / akış oranı korunur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ