Bitcoin (BTC), dünya çapındaki pazarlar Pazartesi günkü çöküşten mucizevi bir şekilde iyileşmeye başladığı için 10 Mart'ta 8.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin Fiyatı, CME Vadeli İşlemler Boşluğunu Dolduktan Sonra Bu Seviyenin Üzerine Çıktı

Bitcoin (BTC), dünya çapındaki pazarlar Pazartesi günkü çöküşten mucizevi bir şekilde iyileşmeye başladığı için 10 Mart'ta 8.000 doların üzerine çıktı.

BTC Fiyatı Hisse Canlanmasının Ardından Geldi

Coin360 ve Cointelegraph Piyasalarından elde edilen veriler, BTC / USD'nin Salı günü 8.000 $’a tekrar geri bıraktığına işaret ediyor.

Yazım sırasında kur, % 3.5 artışla 8.070 $ seviyesinde işlem gördü.

Bitcoin'e verilen destek, geleneksel pazarların haftanın ilk işlem gününü karakterize eden paniği salladığını görünmesinden saatler sonra geldi. Örneğin ABD hisse senetleri Pazartesi günkü çöküşü iptal etti.

Cointelegraph Markets analisti Mati Greenspan şöyle özetledi:

"ABD borsası dünkü tarihi kayıpların neredeyse tamamını telafi etti .... Birikim mi?"

CME boşluğu: Bir Sonraki Durak 11.800 Dolar mı?

Bu arada Bitcoin’in 7.600 dolarlık menzile seyahati de başka bir nedenden ötürü önemli hale geldi. Pazartesi günü çeşitli trader'ların belirttiği gibi, 7.685 dolar CME Group’un Bitcoin vadeli işlem piyasalarındaki son “boşluğu” temsil etti.

Bir vadeli işlem seansının sonu ile bir diğerinin başlangıcı arasındaki boşluklar, geride kalan boşluklar, daha sonraki bir tarihte Bitcoin tarafından "doldurulma" eğilimindedir.

BTC / USD böylece önceki spot fiyattan daha düşük kalan son boşluğu tam olarak doldurdu. Diğer tek boşluk çok daha yüksek - 11.790 dolar.

Popüler Twitter hesabı The Moon, olaylara “Artık BTC $ 'ın altında DAHA FAZLA GAPS yok” diyerek yanıt verdi ve ekledi:

“Nihayet bu boğa koşusunu güvenli bir liman varlığı olarak başlatabiliriz!”

Diğerleri daha temkinliydi. Filbfilb, BTC’nin 8.200 dolar civarında çıkmayı öngördüğünü söyledi.

Telegram ticaret kanalının abonelerine Salı günü yaptığı açıklamada, “Pozisyon aksi belirtilmedikçe temkinli, ancak bu sabah sermayenin yaklaşık % 30'unu tahsis ederek geri aldım” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ