Bitcoin (BTC) fiyatı 7.040 $ desteğinin altına düştü ve 16 Aralık'ta % 3'lük bir düşüşle 6.800 dolara geriledi.

Bitcoin Fiyatı Kilit Desteğin Altına Düştü - Sırada Ne Var?

Bitcoin (BTC) fiyatı 7.040 $ desteğinin altına düştü ve 16 Aralık'ta % 3'lük bir düşüşle 6.800 dolara geriledi.

Bitcoin’de önceki düşüşlere bakıldığında hafta sonu boyunca direnç gösterdiği değerlere bağlı olarak 7.350 $ ve 7.150 $ seviyelerinin sabit olması nedeniyle keskin düşüşün olması tüccarlar için şaşırtıcı değil.

Bitcoin’de Sırada 6.400 Dolar Var

Yazının yazıldığı sırada  Bitcoin 6.868 dolardan işlem görüyor. Fiyat eğer 6.800 dolar seviyelerinden tutunamaz ise yatırımcıların BTC fiyatını azalan kanal trend çizgisinden düşebileceği 6.400 $’a kadar çekebileceği ifade ediliyor.

Bu seviyenin altında, 5.800 dolar ve 5.350 dolar, Bitcoin'in alıcıları cezbedeceği bir sonraki seviyeler. Riskten kaçınmayan yatırımcılar, geri çekilmenin bitip bitmediğini belirlemek için mumun kapanmasını bekleyecek.

Yatırımcıların piyasaya sürdükleri gerçeği, birçoğunun düşüşü long pozisyonları açmak veya daha fazla Bitcoin biriktirmek için bir fırsat olarak gördüğünü gösteriyor.

Long Pozisyonları Artıyor

Bunun daha fazla kanıtlanması görünüşte etkilenmeyen Bitfinex BTC / USD long pozisyonlarının seviyesi ile desteklenmekte. Aslında, açılan long pozisyonların sayısı son bir saat içinde artmış durumda

Kripto para analisti Filbfilb, mevcut fiyat hareketinin 6 aylık uzun düşüş trendinin bir parçası olarak değerlendirilebileceğini vurguladı. Ancak tüccar long pozisyon tarafını koruyor ve bu CME açığı dolduğunda tekrar fiyat artmaya başlayabilir.

Filbfilb'e göre, düşüş trendi, tükenme belirtileri gösteriyor.

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, çoğu altcoin daha kötüye gittiği ve sonuç olarak Bitcoin’in hakimiyetinin % 66.9’a indiği bir aşamada 188.7 milyar dolar seviyelerinde yer alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ