Bitcoin madenciliği, uzun süre yetenekli herhangi bir varlık için bir karlı girişime sahiptir.

Bitcoin Fiyatı Madencilerin İş Dünyasında Kalması İçin Yarılanma Sonrası Bu Seviyeye Gelmek Zorunda

Bitcoin madenciliği, uzun süre yetenekli herhangi bir varlık için bir karlı girişime sahiptir. Özellikle madencilik, Bitcoin'i elde etmenin en temel yolu. Bu nedenle on yıl önce piyasaya çıktığından beri kripto fiyat dinamiklerine baktığımızda, birikimlerini yeterince erken madencilik faaliyetlerinde değerlendiren  ve yıllar boyunca muhafaza eden herkesin şimdiye kadar büyük fayda sağladığını varsaymak oldukça önemli.

Örneğin, 2010 başlarında Bitcoin, kripto para başına yaklaşık 0,008 dolar değerinde idi. Bugün, en iyi kripto fiyatı pazarda 10.000 doların üzerinde seyrediyor, 2017'nin sonlarında bir zamanlar 20.000 dolara ulaştığını belirtmiyoruz bile.

Bu anlamda, özellikle Mayıs ayında ağın yarılanmadan sonra kripto fiyatını artıracak 3 ana faktör var.

Artan Hash Gücü Daha Fazla Maliyet Demek

Bitcoin ağı daha fazla BTC bastığında ve ağ etkinliği arttıkça, madenciler işlemleri kolaylaştırmak için daha fazla bilgi işlem gücü sağladı. Bu hesaplama gücü hash gücüdür. Bununla birlikte, hash gücündeki  bir artış ve madencilik zorluğu, başta güç ve diğer madencilik hizmetleri olmak üzere ihtiyaç duyulan kaynaklarda karşılık gelen bir artışa yol açar.

Bununla birlikte, madencileri artan işletme maliyetlerinden arındırmak için kripto fiyatının artması mantıklı. Bunu daha iyi bir perspektife oturtmak için, son zamanlarda bazı madencilerin BTC fiyatı düştüğünde madencilik faaliyetlerini kaybedeceklerine dair bir korku nedeniyle kayıp yaşayacaklarına dair raporlar olduğunu belirtmek gerekir.

Ödül Yarılanması

Bitcoin, 12.5 BTC'den 6.25 BTC'ye blok başına yayınlanan Bitcoinleri küçültmesi beklenen 3. ağ ödül yarılanmasına 100 günden az var. Bu, madencilerin daha az Bitcoin alacağı anlamına geliyor.

Girişimlerini kârlı tutmak için, kripto değerinin azalması gerekiyor, böylece daha az token indirgeme için kaplanıyor. Trade Block'a göre, bunun gerçekleşmesi için Bitcoin’in fiyatı 12.500 $ ila 15.000 dolar arasında olmalıdır.

Başabaş Noktası

Artan hash gücü ve yarılanma sorununun yanı sıra, Bitcoin madencileri, uygun bir fiyat veya uygun bir kâr elde etmeye başladıkları bir başabaş noktası elde etmek için matematiklerini incelemelidir.

Şu anda başabaş fiyatı 6.850 dolar civarında. Yarılanmadan sonra, her mayınlı bloktan kazanılan toplam kârı korumak için bu fiyatın artırılması gerekecektir. Temel olarak, Ticaret Bloğu fiyat artışının mevcut fiyata göre % 50'den az olmadığı tahmin edilmektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ