Bitcoin fiyatı oldukça düşebilir

Bitcoin'e erken yatırım yapan isimlerden biri olan Panthera Capital CEO'su Dan Morehead, CNCB'ye verdiği bir demeçte, Bitcoin'in yeni bir yükselişe geçmeden önce %50 oranında düşüş yaşayabileceğini söyledi. Morehead'ın yaptığı bu tahmini biraz gerçek dışı gözüküyor. Bitcoin'de şu sıralar bir düşüş yaşandı, ancak Bitcoin'in %50 oranında düşmesi, Bitcoin'e olan inancı oldukça düşürebileceği gibi alım fırsatı da verebilir. Morehead'ın yaptığı açıklama ise şu şekilde:

Bitcoin önümüzdeki haftalarda %50 oranında kayıp yaşayabilir. Ancak önümüzdeki zamanlarda, Bitcoin şuanki fiyattan bile daha yüksek olacak.

Yapılan bu açıklama aslında, Morehead'ın Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine olan inancını da gösteriyor. Bitcoin bu kadar fazla düşüş yaşarsa, çok muazzam bir alım fırsatı oluşturabileceği kesin. Şu sıralarda ulusal piyasalarda ortalama 65 bin TL'ye satın alınabilen Bitcoin, eğer Morehead'ın dediğini yaşarsa 35 bin liralara kadar düşebilir.

Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi dev kripto paralar şu sıralar dalgalanma yaşama olasılıklarına sahip, ancak henüz bunun için biraz erken görünüyor.

2013 yılında kurulan Panthera Capital'in dijital para birimlerine ayırdığı yatırım fonu son iki ayda yaklaşık %60 oranında artmış gözüküyor. Son iki ayın haricinde, ilk yapılan yatırımlardan bu yana %12000'lik bir büyüme oranı var.

Bitcoin'in %50 oranına kadar düşüş yaşaması, her yatırım riskinde olduğu gibi olası bir durum. Yatırımcıların yüzünü güldürmeyi sürekli başaran Bitcoin, eğer söylenen tahminler doğru çıkarsa çok büyük bir alım fırsatı verecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ