Son iki gün içinde, Bitcoin'in Wall Street ile ilişkisini sürdürdüğünü gördük. 2 ayın en düşük seviyesi olan 7600 $ 'a ulaştıktan ve tarihi trend çizgisi üzerinde destek bulduktan sonra, Bitcoin tıpkı Wall Street vadeli işlemleri gibi 8150 $'a ulaştı

Son iki gün içinde, Bitcoin'in Wall Street ile ilişkisini sürdürdüğünü gördük. 2 ayın en düşük seviyesi olan 7600 $ 'a ulaştıktan ve tarihi trend çizgisi üzerinde destek bulduktan sonra, Bitcoin tıpkı Wall Street vadeli işlemleri gibi 8150 $'a ulaştı, BTC fiyatı ivme kaybetti ve şimdi yaklaşık 7800 $ - 7900 $ civarında işlem görüyor.

Daha büyük resimde Bitcoin, sonraki haftalık grafikte görülebileceği gibi, iki gün önce tarihi yükselen trend çizgisine dokundu. Bu tarihi eğilim çizgisi, Bitcoin'in 2014 ayı piyasasının altını 152 $ (Bitstamp) olarak bulduğu Ocak 2015'te oluşmaya başladı.

Corona virüsü, Wall Street'i 2008'deki Sub-Prime emlak krizinden bu yana en kötü gününe götüren yeni bir finansal durum yaratmıştı.

Küresel piyasalar aşırı hamleler görmeye devam ettikçe, kimse bunun oynaklığın sonu olduğunu düşünmüyor. Dün Wall Street % 4'lük yeşil bir düzeltme üretirken, bugünün işleminin % 2'lik bir düşüşe işaret etmesiyle (şu andan itibaren) düşüş bekleniyor.

İlişki nedir? Bu günlerde, Bitcoin ilk büyük küresel finansal kriziyle karşılaşıyor. Bu gibi zamanlarda, çoğu insan satma ve paraya karşı korunma eğilimindedir.

Evet, Satoshi Bitcoin'i tıpkı Altın gibi güvenli bir liman varlığı olarak görmeyi planladı, ancak bugüne kadarki 2-3 haftalık ticaret, Bitcoin'in fiyatı Wall Street'i ve küresel pazarları izlediğinden başka bir şey olduğunu kanıtladı.

2015 Trend Çizgisi

Bu haftanın geri kalanında, Bitcoin tarihsel eğilim çizgisiyle ve özellikle bu haftanın şu anki düşük seviyesi olan 7600 dolar civarında önemli destekle "uğraşmak" zorunda kalacak. 7600 $ 'ın altında haftalık kapanış, Bitcoin'i yeni düşük seviyelere gönderecek gibi görünüyor.

Şimdiye kadar, desteğin sıkı bir şekilde tutulduğunu görebiliriz, ancak her şey hızlı bir şekilde değişebilir ve daha önce fark ettiğimiz gibi, Wall Street gibi dış güçlere de dayanmaktadır.

İzlenecek Temel Seviyeler ve Sonraki Olası Hedefler

- Destek / Direnç seviyeleri: Bitcoin'in önemli seviyeyi 7600 dolar tutması durumunda, ilk direnç 8000 dolarlık bir ölçüt olacak ve ardından dünün en düşük seviyesi olan 8150 dolar olacaktır. Dahası 8300 dolar ve 8500 dolar kartlarda.

Aşağıdan, ilk destek seviyesi kritik 7600 $ 'dan önce 7700 $' dır. Bir düşüş durumunda, Bitcoin'in zayıf destek olan 7400 $ 'a ve Haziran 2019 boğa koşumundan sonra Golden Fibonacci düzelme seviyesi olan 7200 $' a ulaşmasını bekleyebiliriz.

- RSI Göstergesi: kritik 50 RSI seviyesinin üzerinde başarısız bir girişimin ardından, gösterge şiddetli bir şekilde bozuldu. Bu satırları yazarken, RSI 30 destek seviyesinin üzerinde ve işaretli kama ile direnç olarak korumaya çalışıyor.

 - İşlem hacmi: Hacim seviyeleri son günlerde artıyor. Pazartesi günkü düşüş hacmi, 2020'deki en yüksek hacim günü oldu.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ