Bitcoin pazarı söz konusu olduğunda, bir çıkış veya bir düşüş, çoğu zaman doğrulanmamıştır.

Bitcoin Fiyatında Son Artışın Ardındaki Nedenler

Bitcoin pazarı söz konusu olduğunda, bir çıkış veya bir düşüş, çoğu zaman doğrulanmamıştır. Birçok hareketin kaynağı yok, sıfır noktası yok, ancak birçoğunun muazzam milyon dolarlık tasfiyeler, kripto para biriminin değeri deposuna sürekli bir saldırı ve Nouriel Roubini ve Peter Schiff'in önderliğindeki müthiş eleştirilergibi geniş kapsamlı sonuçları var.

Bunlar piyasadaki en ileriye dönük şeyler olmasa da, bazen fiyat artışı veya düşüşü bir kaynakla veya daha çok bir sonuçla gelir. 2 Nisan'da, Bitcoin, diğer makroekonomik piyasalar yerli yapay uyarandan zevk alırken, 6.500 dolardan sıçradı.

Herkes bu hareketi öngördü mü yoksa kayda değer bir sonuç var mı? Sadece olabilir; Bitcoin türevleri piyasasına bakarsanız, bir şeyler bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Skew piyasalarından elde edilen verilere göre, opsiyon işlemleri cephesinde, yalnızca son 24 saatte yüzde 37 düşüşle 1,02'den 0,64'e düşerek Put / Call oranı düştü. Bu, yatırımcıların satışa sunma opsiyonlarına göre daha fazla arama opsiyonu veya satın alma hakkı veya opsiyon satma hakkı olduğunu gösterir. Her iki durumda da, bu, kripto para biriminin spot piyasası üzerinde yüksek satın alma baskısını aştı ve fiyat artışına neden oldu.

Öte yandan, Vadeli İşlemler Piyasası'nın bazı zorlayıcı kanıtları bulunuyor. Bununla birlikte, bu kanıt tüm borsalarda yaygın değildi, daha ziyade sadece kurumsal düzeydeki ABD yatırımcıları odaklı Chicago Ticaret Borsası [CME] için geçerliydi.

CME, Açık pozisyonlarda [OI] veya açık ve aktif pozisyonlarında göreceli bir artış gördü. Bu OI artışına, 1 Nisan'da 88 milyon $ 'dan, bir gün sonra 347 milyon $' a,% 294'lük büyük bir artış eşlik etti. Bununla birlikte, artan hacim, düzenlenmemiş borsalarda yaygın bir şeydir.

Öte yandan, BitMEX, OKEx ve Binance gibi borsalar da yükselen hacimleri görürken, aynı seviyede açık faiz artışı görmedi. CME’nin OI'si son 24 saatte yüzde 39 artışla 127 milyon $ 'dan 177 milyon $' a yükselirken, üç ana düzenlenmemiş borsadaki OI aynı zaman diliminde düştü.

Organik bir kaynağı olmasa da, Bitcoin'in 7.000 dolara kadar hareket etmesi, türev piyasasına kadar uzanabilir. Bitcoin Option işlemleir satın alma baskısını artırırken, Bitcoin Vadeli İşlemleri likiditeyi artırdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ