Bitcoin Core şimdi Sürüm 25.0'ı piyasaya sürdü. En son güncelleme çok sayıda yeni özellik, hata düzeltmesi, performans geliştirmesi ve çeviri güncellemesi içeriyor.

Bitcoin Core şimdi Sürüm 25.0'ı piyasaya sürdü. En son güncelleme çok sayıda yeni özellik, hata düzeltmesi, performans geliştirmesi ve çeviri güncellemesi içeriyor.

Bitcoin Core piyasada

Bitcoin (BTC) protokolünün referans uygulaması olan Bitcoin Core, Bitcoin ağının çalışması ve güvenliği için vazgeçilmezdir. BTC, yükseltme haberlerine olumlu yanıt verdi. Kripto para piyasası takipçisi Coingecko'nun verilerine göre, yazının yazıldığı sırada BTC, son 24 saatte %3,2 artışla 28.009 dolardan el değiştiriyor. Kripto, son yedi gün içinde yaklaşık %5 yükseliş trendinde.  Bu güncelleme, işlem ilkelerinde önemli geliştirmeler sunar ve boyutları küçültülmüş işlemler için kullanım alanlarını genişletiyor. Tam node  istemcisinin en son sürümü, kullanıcıların işlemleri doğrulamasına, blok zincirinin bir kopyasını saklamasına ve mutabakat prosedürüne katılmasına olanak tanıyor.

Eşler Arası (P2P) ve ağ değişiklikleri, hızlı cüzdan yeniden taramalarını sağlayacak yeni Uzaktan Yordam Çağrıları (RPC'ler) ve güncellenmiş RPC'ler dikkate değer değişikliklerdir. Mempool ve aktarma ilkeleri artık tanık olmayan 65 bayt veya daha büyük boyutlardaki işlemleri etkinleştiriyor. Bitcoin Core, Bitcoin ile kullanımı ve etkileşimi kolaylaştıran bir yazılım uygulamasıdır. Bitcoin protokolünün kanonik referans uygulaması olarak, yazılımın en çok tanınan ve güvenilen sürümüdür.

Bitcoin Core nedir?

Bitcoin Core'u Bitcoin'in "beyni" olarak kabul edin. Bitcoin'leri depolamak ve iletmek için sanal banka hesaplarına benzeyen dijital cüzdanların oluşturulmasını ve yönetilmesini kolaylaştırıyor. Ek olarak, kullanıcıları, Bitcoin işlemlerini onaylamak ve kaydetmek için bir araya gelen merkezi olmayan bir bilgisayar ağı olan Bitcoin ağına bağlıyor. Bitcoin Core, güvenli ve güvenilir olacak şekilde tasarlanmıştır. İşlemlerinizi ve Bitcoin'lerinizi korumak için kriptografi kullanıyor. Ayrıca, kullanıcıların Bitcoin'lerini yönetmelerini kolaylaştıran yerleşik bir cüzdan ve sezgisel bir arayüz içeriyor.

Güncelleme, Bitcoin ağının Ordinals'ın ortaya çıkmasının yarattığı ölçeklenebilirlik ve işlem performansı zorluklarının üstesinden gelmesi gereken bir zamanda geliyor. Artık GitHub'da bulunan Bitcoin Core, Linux, macOS 10.15 ve Windows 7 ve daha yeni sürümlerde kapsamlı bir şekilde değerlendirilmekte ve desteklenmektedir.  Diğer Unix benzeri sistemlerde de çalışması gerekse de, sık sık test edilmez ve bu nedenle desteklenmeyen platformlar için önerilmiyor. Devam eden gelişmeler ve geliştirmelerin bir sonucu olarak, Bitcoin topluluğu önde gelen kripto para biriminin geleceği konusunda olumlu olmaya devam ediyor ve fiyatında bir artış bekliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ