Bugünün erken saatlerinde, popüler bir analist olan CryptoThies, Bitcoin için Chaikin Para Akışı'nın (CMF) pozitif yönde olduğunu belirtti.

Bitcoin Fiyatının Kasım Kapanışı Orta Vadeli Satışları Tetikledi

Bugünün erken saatlerinde, popüler bir analist olan CryptoThies, Bitcoin için Chaikin Para Akışı'nın (CMF) pozitif yönde olduğunu belirtti. MACD'den piyasa gücünün sinyalini almak için türetilen salınımlı bir gösterge olan CMF, “akıllı paranın yeni piyasaya aktığını ve yukarı doğru gittiğini” belirtti.

Öyle görünüyor ki, Bitcoin için Kasım ayındaki mumun kapanması, kripto para piyasasının durumunu değiştirdi. Aslında, Kasım mumunun kapanması ve Aralık mumunun açılması için, analistler, BTC'nin kısa süre sonra yeniden düşüşe başlayacağını, bunun 6 bin dolara, hatta daha da düşük seviyelere bile geri dönebileceğini söylüyor.

Fiyat Düşüşünde Baskı

Trader Byzantine General, geçtiğimiz günlerde, “bir kripto para fiyatının iki hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren trend izleyen bir momentum göstergesi” olan Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesinin, bir fiyat düşüşü baskısı yaptığını belirtti.

Bu olayın en son 2018 Mayıs ayında gerçekleşmesi, Bitcoin’in takip eden yedi ayda, 10 bin dolardan 3 bin dolara düşüşünden önce gerçekleşti.

Özellikle, yeni meydana gelen bu MACD yükseliş geçişi, bir önceki kadar yüksek bir ivme kazanmadığı için, izlenmesi muhtemel düşüşün 2018'de görülen kadar derin ve geniş olamayacağı anlamına geliyor.

CryptoThies, MACD'ye benzer eğilimleri izleyen tescilli MarketGod göstergesinin Aralık mumuna Bitcoin için bir “sat” sinyali bastığına dikkat çekti.

BTC'nin aylık grafiğindeki önceki “satış” sinyalleri, son 20 bin dolar ve üst döngüsünün yakınında ve önceki döngünün sonundaki 800 dolar civarında görüldü. Tarihin tekrarı, kripto para biriminin ileride birkaç ay acı çekebileceği anlamına geliyor.

Tüm Umutlar Kayıp Değil

Bu sinyaller hiç şüphesiz, tarihsel olayları hesaba kattığınız yerlerde üzücü olsa da, Bitcoin boğaları için geçerli olmayabilir. Aralık ayındaki aylık mum henüz kapanmadı, boğalara önümüzdeki dört hafta içinde yukarıda belirtilen endişe verici teknik sinyalleri tersine çevirme şansı veriliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ