Bitcoin, fiyatının altcoin performansını belirlemeye devam etmesi nedeniyle, 5 Şubat Pazartesi günü yüzde 11.23 oranında düşerek 8000 dolara destek altına düştü.

Pazartesi günü Coin360 verilerine göre, en büyük kriptokrasiden zayıf düşen fiyat eylemi devam ediyor. Bitcoin hafta sonu boyunca ancak 4 Şubat Cumartesi günü hafif bir toparlanma gösterdi ancak bugüne geldiğimizde tüm toparlanmaların hepsi silindi.

Coinbase, Bitstamp ve diğer bazı borsalarda, Bitcoin Pazartesi günü 8000 $ 'ı tutamadı ve basın saatinde yaklaşık 7900 doları bulurken, Cuma gününün çok-aylık en düşük seviyesi olan 7625 $' dan 275 $ kapandı.

Cuma günkü düşüş, kısa bir süre yükselişe neden oldu ve fiyatlar bir saatte 1200 dolara yükseldi, coşku 9000 dolardan sonra bir kez daha hafifledi.

Yatırımcılar perspektif sunuyor

Sosyal medyada, kriptokrasi ticaretçileri, hem Bitcoin hem de altdoğan perspektifleri konusunda inançlarıyla her zamankinden daha kararlı kaldı.

Bitcoin'i savunan ve yakın geçmişte altprogramlara odaklanmaya başlayan John McAfee, Twitter takipçilerine düşen değer karşısında "perspektif elde etmesini" söyledi.

"Uzun vadede, (Bitcoin) hâlâ tırmanıyor. Bu kısa vadeli iniş çıkışları unutun "diye devam etti.

John McAfee


@officialmcafee

“Lütfen Tanrı’nın güzel  insanları!  Piyasa hakkında bir bakış açısı yakalayın. Bitcoin fiyatı bugün sadece üç ay öncesine göre hala yüksek. Uzun vadede, Bitcoin hâlâ tırmanıyor. Bu kısa vadeli iniş çıkışları unutun. Kısa vadeli bir yatırımcıysanız, gerçekçi olmalısınız.”

CNBC'nin Ran Neuner dün tweetinde yaptığı açıklamalar, bugünkü kripto para birimlerinin toplam pazar stoğunun Aralık 2017'deki ile aynı olduğunu dile getirdi:

Ran Neuner

@cryptomanran

"Pazarın çökmekte olduğunu mu düşünüyorsun?  Unutmayın ki bugün 400 milyar dolarlık bir pazar payı var ve ilk kez 400 milyar dolara ulaşan kripto pazarı 6 Aralık'tı. Dolayısıyla 2 ay önceki seviyelere geri döndük. Geçen yıldan bu yana  piyasa değeri de 20 kat arttı.”

CoinMarketCap'e göre toplam pazar payı, 6 Aralık 2017 ile aynı seviyedeki yaklaşık 369 milyon dolar idi:

Toplam Piyasa Harcamaları

Altcoin odaklı hesaplar, tüccarlara, madeni paraların ABD Doları veya diğer fiat para birimi cinsinden değerine dikkat etmesini de uyardı. Diğerleri boğa buldular, çeşitli yöntemleri kanıtı olarak kullanarak Bitcoin için en olası kısa vadeli gelecek daha ciddi bir yükseliş oldu.

Philakone

@PhilakoneCrypto

“Her ikisi de doğru olabilecek iki Elliot Wave vakası var. Benzerlikleri bulurken, her iki vakayı belirtmeli ve ikisini de ayırt etmeliyiz. Her iki durumda da bir artış eğilimi var, bu nedenle her iki durumda da bir artış eğiliminin olduğunu varsaymak zorundayız.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ