Pek çok tacir, on yılın en iyi Ocak performansını kaydettikten sonra BTC'nin Şubat ayındaki performansına ilişkin beklentileri konusunda farklılık gösteriyor.

Pek çok tacir, on yılın en iyi Ocak performansını kaydettikten sonra BTC'nin Şubat ayındaki performansına ilişkin beklentileri konusunda farklılık gösteriyor.
Ticaret şirketi QCP, DXY'nin BTC'nin bu ayki performansında da önemli bir rol oynayacağını belirtti.

On yılın Ocak ayındaki en iyi performansını kaydeden BTC, bugün 1 Şubat'ta 23.000$ aralığında işlem görüyor. Tradingview verileri, BTC'nin 23.000$'lık Ocak kapanışının geçen Temmuz'dan bu yana en iyisi olduğunu gösteriyor. Coinglass istatistikleri, lider dijital varlığın yeni yılın ilk ayında yaklaşık yüzde 40 değer kazandığını gösteriyor.

BTC'nin olağanüstü performansı, muhafazakar piyasa oyuncularının eleştirilerinden etkilenmeyen boğalar için mükemmel bir destek. Bu arada, bazı BTC yatırımcıları dijital varlığın Ocak ayı performansına tepki vermeye başlıyor. Girişimci, yatırımcı ve yatırımcı Bob Loukas, BTC'nin performansının ayı piyasasının geçen ay sona erdiğini gösterdiğini belirtti.

Bununla birlikte, yatırımcılar, Şubat ayında önde gelen dijital varlıktan ne bekleyecekleri konusunda farklılık gösteriyor. Bunlardan biri, beş aylık kazanımların ardından bir sonraki hareketin bu olduğunu söyleyerek düşüş koşullarını tahmin ediyor. Ancak makroekonomik faktörler, BTC'nin bu ayki fiyat performansını önemli ölçüde etkileyecektir.

Yeni ayın ilk iki günü çok önemli, ABD Fed bir sonraki faiz artırımını 1 Şubat'ta açıklarken, Avrupa'nın tepe bankası (Avrupa Merkez Bankası) ertesi gün aynısını yapacak. Pek çok endüstri uzmanı oybirliğiyle 25 baz puanlık (BPS) bir artış öngörse de, gizli araştırma (bir kripto araştırma ve analitik firması), Fed duyuruyu yapana kadar hiçbir şeyin doğrulanmadığını savunuyor.

ABD Merkez Bankası Önümüzdeki 2 Ay Boyunca Muhtemelen Aynı Oran Artışını Sürdürecek - Arcane Research
Arcane, 31 Ocak tarihli bir blog gönderisinde, ABD Merkez Bankası başkanı Jerry Powell'ın, gelen verilere ve oldukça güçlü bir piyasa toparlanmasına dayalı olarak muhtemelen şahin bir faiz artırımını sürdüreceğini açıklıyor. Gönderide, ekonomistlerin Şubat ve Mart için 25 baz puanlık bir artış öngördükleri de yer aldı. Fed bir sonraki faiz artırımını 22 Mart'ta açıklayacak.

Araştırma ayrıca, Fed'in 25 baz puanlık oran artışını Haziran ayına kadar sürdürebileceğini kaydetti. CME Group Fedwatch Tool, bu yazıyı yazarken, analistlerin yüzde 99,3'ünün Fed'den 25 baz puanlık bir faiz artışı beklediğini ortaya koydu. Bununla birlikte, Fed'in açıklamasında herhangi bir sürpriz, özellikle agresif bir faiz artışı olursa, bu BTC piyasasında dalgalanmaya yol açacaktır.

Bununla birlikte Arcane, son birkaç aydaki faiz artışlarının Fed'in artık faiz oranlarını agresif bir şekilde artıramayacağını gösterdiğini belirtiyor. Araştırma, bu geçmiş eğilimlerin FOMC'nin neden olduğu BTC oynaklığında önemli bir azalmaya işaret ettiği sonucuna vardı. Bu arada, zincir üstü analitik firması Santiment de aylık piyasa özetinin son sayısında gizli olarak benzer görüşleri paylaşıyor.ABD Dolarının Gücü ve BTC'nin Performansı

ABD Dolarının gücü, BTC'nin fiyat performansının bir diğer önemli belirleyicisidir. En son piyasa güncellemesinde QCP Capital, abonelerini ABD Doları endeksinde (DXY) büyük bir pozitif ayrışma oluşması konusunda uyardı. Genellikle riskli varlıklarla ters bir korelasyon içinde olan DXY, geçen Haziran ayından bu yana kayıplar kaydediyor.

Ancak yeni yılın başından bu yana hafif artışlar kaydediyor. QCP, BTC/ETH kurulumunun geçen aydan bu yana aralıklı bir trend gösterdiğini kaydetti. Bu nedenle QCP, bir sonraki zirveye çıkışının oldukça şiddetli ve keskin olacağını tahmin ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ