Bitcoin ve sahipleri, kaydedilen getirilerde neredeyse % 90 ile verimli bir 2019 yaşadı.

Bitcoin ve sahipleri, kaydedilen getirilerde neredeyse % 90 ile verimli bir 2019 yaşadı. Bununla birlikte, özellikle belirli bir varlığın sahipleri tarafından üretilen getiriler söz konusu olduğunda, kripto varlıkların işlenmesi hakkında devam eden bir tartışma olmuştur. CoinMetrics'in son raporuna göre, kripto para birimleri sadece artımlı bir varlık sınıfı yeniliği değil, aynı zamanda “paranın yeniden değerlendirilmesinde ilk ilkelerdir”.

Geleneksel sermaye piyasası, şirket birleşmeleri, devralmalar, hisse senetleri vb. Bu eylemler rutin olarak ele alınır ve standartlaştırılır, yatırımcılar bunları sorunsuz bir şekilde deneyimler. Bununla birlikte, kripto para birimlerinin, yatırımcılar geri dönüşlerini bırakarak, forklar, airdroplar ve staking getirileri gibi kripto-kurumsal eylemlerin iyileşmesini dikte eden şeffaf bir endüstri standardı seti yoktur.

Sahipler kurumsal eylemlerin sonuçlarıyla kredilendirilse bile, uygulamada tutarsızlıklar vardır ve tüm süreç boyunca netlik eksikliği bulunuyor. Rapora göre, bu tutarsızlıklar “daha geniş bir şekilde benimsenmesi için önemli bir unsur”. Ancak, kripto endüstrisi geliştikçe, bu varlıklar üzerinde ekonomik getiriler elde etme ihtiyacı perakende ve kurumsal sahiplerden ortaya çıkacak.

Rapor, hard forkların kripto dünyasındaki en önemli kurumsal eylem olduğunu vurguluyor. Bitcoin 73 fork tabanlı koine sahip, ancak bu paralardan sadece bir avuç ekonomik bir etkiye neden olacak kadar kabul edildi. Bitcoin Cash [BCH] başarılı bir forkun böyle bir örneğidir, ancak Bitcoin Gold [BTG] başarısız olmuştu. Sahiplerin bir getiri kaydettiği bir durumda, Coin Metrics, her bir endeks ürünü, fiyat endeksi ve toplam getiri endeksi için her biri kripto varlıkları ve "meşru" forkları tutarak kaydedilen getirileri izleyecek iki seri geliştirmeyi planlamakta.

Bahsedilen Bitcoin forkları için meşruiyet kriterlerini değerlendirdikten sonra, Bitcoin Cash tüm testleri geçerken, Bitcoin Gold iki tanesini geçti.

 Ancak, benimsenmeyi artırmak ve kripto varlık sahiplerinin sahip olduğu ekonomik getirileri belirlemek için açıklığa, şeffaflığa ve tutarlılığa ihtiyaç bulunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ