Bitcoin SV'nin (BSV) fiyatı, kripto para biriminin blok zincirindeki blokların çoğu, en popüler uygulamalarından işlemleri engellediği bilinmeyen varlıklar tarafından çıkarılsa da, son 24 saat içinde % 12'nin üzerine çıktı.

Bitcoin SV'nin (BSV) fiyatı, kripto para biriminin blok zincirindeki blokların çoğu, en popüler uygulamalarından işlemleri engellediği bilinmeyen varlıklar tarafından çıkarılsa da, son 24 saat içinde % 12'nin üzerine çıktı.

CryptoCompare verilerine göre, BSV'nin fiyatı son 24 saatlik dönemde % 12 artışla 220 $ seviyesinde işlem gördü. Kasım 2018'de Bitcoin Cash ağının hard forkuyla oluşturulan kripto para birimi, bu yılın başlarında görülen tüm zamanların en yüksek seviyesinden 450 $ 'dan düşüyor, ancak Mart ortası kripto piyasası çöküşünden sonra 80 $' a düştükten kısa bir süre sonra iyileşmeye başladı.


Kripto para biriminin fiyat artışının arkasında çeşitli faktörler olabilir. Blok ödülünün yarıya indirilmesinin bu hafta geç saatlerde gerçekleşmesi bekleniyor ve blok ödüllerinin blok başına 12.5 BSV'den 6.25 BSV'ye düştüğünü görecek. Bazı analistler bu yarılanmaların talep korundukça veya büyüdükçe fiyat artışlarına yol açtığına, ancak arzın yarı yarıya azaldığına inanıyor.

BSV’nin fiyat artışı bu şekilde yatırımcıların yarıya indirilmeden önce fiyatlandırması olabilir. Ancak kripto para birimi, bugün daha sonra yarılanmasını gerçekleştirecek olan Bitcoin Cash'ten daha iyi performans gösterdi. Performansı, en popüler uygulamalarından biri olan Twetch ile de ilgili olabilir.

Twetch, Bitcoin SV blok zinciri üzerine kurulmuş Twitter benzeri bir sosyal medya platformudur. Twetch kullanıcılarının içerik yayınlamak ve içerikle etkileşimde bulunmak için mikro ödemeler yapması gerekir ve fonlar, içerik oluşturucuları gelir paylaşım sistemi aracılığıyla ödüllendirmek için kullanılır. Şu anda özel beta sürümündedir, ancak yeni özellikler sunmuştur.

Bununla birlikte, bitcoin SV blok zincirinin hala bilinmeyen madencilerin neredeyse boş BSV blokları kullandıklarını görmeye değer, çünkü Twetch ve BSV'nin diğer en popüler uygulamalarını, blok zincirine veri kaydeden bir airdrop platformunu sansürleme işlemleri gibi görünüyorlar.

 Coin verileri, son yedi gün içinde, bilinmeyen madencilerin tüm BSV bloklarının % 53.6'sını mayınladığını gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ