Bitcoin, devam etmeden ve 18.500 $ fiyat direncini kırmaya çalışmadan önce 17.500 $ fiyat artış trendine devam edebilir.

Bitcoin Gazisi: BTC ve ETH İçin Noel Rallisi Çok Yakın

Bitcoin, devam etmeden ve 18.500 $ fiyat direncini kırmaya çalışmadan önce 17.500 $ fiyat artış trendine devam edebilir.
Deneyimli kripto analisti Bennett, kripto para birimlerinin, özellikle de BTC'nin şu anda fiyat aralığında belirli bir yön olmaksızın yatay hareket ettiğini ortaya koyuyor.

Kaleo takma adlı bir dijital varlık stratejistine göre, tatil dönemi en büyük iki kripto varlığı için bir sonraki boğa rallisinin sinyalini verebilir. Sektör gazisine göre Aralık, Bitcoin ve Ethereum için başka bir yeni fiyat yükselişi başlatabilir. Uzman, Twitter takipçilerine hitaben yaptığı konuşmada, endüstrinin bunu beklememesi ve hash oranının istikrarlı olması nedeniyle Bitcoin için şenlikli bir rallinin mümkün olduğunu açıkladı.

Bitcoin'in bir Noel Baba rallisi için hazırlandığını söyledi. Ancak Kaleo, Bitcoin hakkındaki düşüncelerin çoğunun olası bir çöküşten biri olduğunu da sözlerine ekledi. Yine de önde gelen kripto varlıklar için bunun tersi gerçekleşecek. Tüm sosyal medya zaman çizelgesinin, düşük bir aralığa doğru tam bir çarpışma tahminleri gösterdiğini belirtti.

Bununla birlikte, çoğu zaman çizelgesi bir şeyi ortaya koyduğunda, bunlar genellikle yanlış tahminlerdir. Kaleo'ya göre Bitcoin, devam etmeden ve 18.500 $ fiyat direncini kırmaya çalışmadan önce 17.500 $ fiyat artış trendine devam edecek. Kaleo, Bitcoin'in hash oranı göstergesini yansıtan bir güç gösterdiğini ekledi.

FTX'in çöküşünden sonra BTC ticaretinin 20.000 doların altında olmasına rağmen hash oranı yüksek olmaya devam ediyor. CoinMarketCap tarafından açıklandığı üzere, BTC şu anda 16.841 dolardan el değiştiriyor. “Bitcoin hash oranı, varlıkla ilgili en etkileyici performans metriğidir. Bir aydan fazla bir süredir BTC, madencilerden belirgin bir geri çekilme olmaksızın 20.000 doların altında el değiştiriyor.”

Bitcoin karma oranının, bir madencinin bir bloğu tamamladığı ağın hızının işlem gücünü ölçtüğünü belirtmekte fayda var. Daha yüksek karma oranı, ağın daha sağlam ve güvenli hale geldiği anlamına gelir.

Bitcoin ve Ethereum İçin Olası Bir Yükseliş

Yıl sona ererken uzmanlar, geleneksel borsa için büyük bir testin ortasında Bitcoin ve Ethereum'un fiyat gidişatı hakkındaki görüşlerini ifade etmeye devam ediyor. Tecrübeli bir kripto analisti olan Justin Bennett, kripto para birimlerinin, özellikle de BTC'nin şu anda fiyatlarında belirli bir yön olmaksızın yatay hareket ettiğini ortaya koyuyor.

Bennett, endüstri Noel dönemine girerken BTC'nin hala yatay olduğunu ve olası bir sıçrama için 16.500 $'lık bir fiyat testi öngördüğünü sözlerine ekledi. Bununla birlikte, Bitcoin fiyat hareketinin bu aralığı test edip etmeyeceği veya yıl bitmeden 16.900 doların üzerine çıkıp çıkmayacağı belli değil. Ethereum'dan bahseden deneyimli tüccar, tatil yaklaşırken BTC gibi ETH'nin de yatay hareket ettiğini kaydetti.

Ancak Bennett, Ethereum'un bir fiyat gerilemesini yönetmesi durumunda destek bölgesi olarak hareket edecek olan 1.180$ aralığına doğru bir hareket beklediğini vurguladı. Öte yandan, varlık 1.220 $ fiyat seviyesinin üzerinde 4 saatlik bir günlük kapanışı tamamlarsa, ETH 2022 bitmeden 1.300 $'a ulaşacaktır. Mevcut Coinmarketcap verilerine göre ETH şu anda 1.218 $'dan işlem görüyor.

Bennett ayrıca, Ethereum Layer-2 ölçeklendirme çözümü Polygon'un yerel tokeni olan MATIC'in, önceki trend çizgisini kırarak 0,776 dolardan işlem gördükten sonra yeni bir direnç seviyesini yeniden test etmek üzere olduğunu söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ