Bitcoin fiat para birimlerini alıp geleceğin en çok kullanılan para birimi olacaksa, ölçeklenebilirlik sorununu ele alan önemli yükseltmelerin uygulanması gerekir.

Bitcoin Gelecekteki Finansal Uygulamalar İçin Temel Motor Olarak Ortaya Çıkabilir

Bitcoin fiat para birimlerini alıp geleceğin en çok kullanılan para birimi olacaksa, ölçeklenebilirlik sorununu ele alan önemli yükseltmelerin uygulanması gerekir. Şu andan itibaren ekosistem, Bitcoin'in uzun vadeli bir yatırım aracı olarak kullanılmasına karar vermiş gibi görünüyor, ancak birçok yatırımcı için bile, bu anlatı, kral koinin sergilediği artan oynaklık nedeniyle tamamen ikna edici değil.

Lightning Network'ün 2018'de uygulanması, Bitcoin'in ölçeklenebilirliğini önemli ölçüde artıracak doğru yönde bir adım olarak görüldü. Bu çözüm, ağ içinde daha yüksek işlem hızları sağlayarak, çok daha hızlı ve daha yüksek verimlilikle çalışmasını sağlıyor.

POV Kripto podcast'in son bölümünde Bitfinex ve Tether'in CTO'su Paolo Ardoino, Lightning Network'ün önemi ve geleceği hakkında konuştu. Ardoino'ya göre Lightning Network, ikinci bir katmanın nasıl tasarlanması gerektiğidir.

“Lightning Network'ün, ikinci katmanın nasıl tasarlanması gerektiğidir. Tabii ki, geliştirilebilir ve birçok kişi, Lightning Network'ün uzun süredir beta veya sağlık modunda olduğunu söylüyor. Ve bu kesin, ama aynı zamanda istifleme teknolojisi insanlar ve beyin gücü açısından çok fazla yatırım gerektirir. ”

Bununla birlikte, Ardoino, Lightning Network'ün ana akım benimsenmesi için uygun olmasına rağmen, kullanılabilirlik ve kullanıcı arayüzü ile ilgili zorluklar olduğuna dikkat çekti. Lightning Network'ün borsalar tarafından uygulanması ile ilgili olarak şöyle diyor:

“Desteklemeye karar veren birkaç borsa var, Lightning Network'ün, Bitcoin'i zincirden ziyade çok daha hızlı hareket ettirebilirsiniz ve tahkimlerin alınmasına izin verecek, borsalar arasında fiyat tutarsızlıklarını daha iyi avantaj sağlayacaktır.”

Ancak, Ardoino'ya göre, Lightning Network'ün iyi tasarlanmış bir ikinci katman olsa da, Bitcoin'in iyi bir temel katman olmaya devam ettiğini düşünüyor. “Bitcoin'in çok sayıda finansal uygulamanın temel motoru olması gerektiğine inanıyorum.

Bununla birlikte, Bitcoin'in volatil niteliği, ölçeklenebilirlik sorununu çözdüğü bir senaryoda bile, finansal uygulamalar için temel motor olmayı hedefliyorsa bir zorluk olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta, skew’den sağlanan piyasa verilerine göre BTC / USD, volatilitenin yüzde 52'den yüzde 72'ye oldukça dramatik bir şekilde yükseldiğini fark etti.

 Birçok yatırımcı ve kripto tüccarı için, Bitcoin'in 24 saat süren Bitcoin'i, Bitcoin'in öngörülemezliği bir kez daha merkez haline geldiği için son derece deniyor. Korku ve Açgözlülük endeksine göre, dünün fiyat düşüşünden sonra, duyarlılık analizi aracı artık normalde yüksek düşüş hissinin bir işareti olan ama aynı zamanda bir satın alma fırsatını temsil eden 'Aşırı Korku'yu gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ