BTC'nin son fiyat hareketlerine dayanarak, zincirdeki analistler ve veri sağlayıcılar, en iyi kripto paraların yakında geleneksel pazarlardan ayrılabileceğini belirtti.

BTC'nin son fiyat hareketlerine dayanarak, zincirdeki analistler ve veri sağlayıcılar, en iyi kripto paraların yakında geleneksel pazarlardan ayrılabileceğini belirtti.

İlk raporlar, Bitcoin'in geleneksel finansal piyasalarla birlikte ilerlediğini gösterdi. Bununla birlikte, BTC, son 34 saat içinde fiyatının % 20'nin üzerinde değer kazantığını ve bunun küresel ekonomilerden ayrılabileceğini gösterdi.

Küresel Ekonomik Kargaşaya Karşı Bir Risk Olarak Bitcoin

Bitcoin, 1.300 dolardan fazla fiyattan sonra spot ışığı aldı.

Ani yükseliş darbesi, BTC'nin 1 saatlik grafikte gelişmekte olan simetrik bir üçgeni kırmasına izin veren talep artışının sonucu gibi görünüyor. Bu teknik oluşum, fiyat olumlu yönde ilerlemeye zorlanmadan önce bir konsolidasyon döneminin göstergesidir.

Şimdi, amiral gemisi kripto para birimi 7,600 dolarlık bir hedefe ulaşmak için ilerlemeye devam edebilir. Bu hedef, simetrik üçgenin başlangıç yüksek ve düşük arasındaki mesafeyi ölçerek ve kopma noktasına ekleyerek belirlenir.


Skew'e göre, son iki günde görülen yükseliş momentumu, 2008'in küresel mali krizi sırasında altının ne yaptığını andırıyor.

Kripto veri analizi sağlayıcısı, kıymetli metalin o yıl sonra keskin bir şekilde ayrıştırılması ve toparlanmasından önce, altın ve çoğu hisse senedinin 2008 boyunca birlikte nasıl satıldığını hatırladı.

Skew, gelen mali ve parasal teşvik miktarının Bitcoin için aynı anlama gelebileceğini söyledi.


Aynı çizgide, analist Willy Woo, Bitcoin ve altının birkaç gün önce geleneksel pazarlardan ayrılmaya başladığına inanıyor.

Grafist, BTC, ayrılmadan önce bir birikim modeli oluştururken, sarı alaşımın çift dipli bir desen oluşturduğunu savunuyor.

Woo ayrıca madencilerin faaliyetlerinin Bitcoin'in önemli bir yükseliş dürtüsünden geçmek üzere olduğu fikrini güçlendirdiğini belirtti.

“Bitcoin Madencileri Enerji Oranı” nın önemli miktarda enerjinin ağa “pompalanması” nedeniyle güçlü bir toparlanma gösterdiğini söyledi. Ayrıca, şerit genişlemesinin zorluğu, öncü kripto para biriminin arkasındaki madenciliğin “katı” ve ağın “güçlü” olduğuna işaret ediyor.

Bitcoin hala daha düşük bir düşüş gösterebilse de, eski Wall Street tüccarı ve JP Morgan Chase Tone Vays'deki Başkan Yardımcısı, geri tepme şeklinin “çok umut verici” olduğuna inanıyor.

Vays, çoğu finans piyasasının teslim olduktan sonra dibe vurduğunu savunuyor. Kapitülasyonlar fiyatları yeni seviyelere çekerken, Bitcoin Aralık 2018'in en düşük seviyesi olan 3.215 $ 'ın üzerinde kaldı ve bu yükseliş işareti olarak kabul edilebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ