En düşük seviyelerden yapılan olağanüstü ralliden sonra, hem kripto hem de borsa son birkaç gündür tersine döndü.

Bitcoin Geleneksel Piyasalarla Birlikte Hareket Ederse Ne Beklenmeli?

En düşük seviyelerden yapılan olağanüstü ralliden sonra, hem kripto hem de borsa son birkaç gündür tersine döndü. Bitcoin yerel yükseklerden % 9 düşerken, borsa % 5 düştü ve petrol talebindeki bir çöküşe tepki verdi, bu da varillerin 20 Nisan'da geçici olarak negatif ticaret yapmasına neden oldu.

Bu ılık fiyat hareketiyle, korkular bir kez daha küresel pazarların bir kez daha düşmeye hazır olduklarını gösteriyor. Ne yazık ki, kripto varlıklarının böyle bir hareketten faydalanması olası değildir; aslında, muhtemelen diğer her şeyle düşeceklerdir.

Mart ayında S&P 500, en kötü kazalarından birini yaşadı ve birkaç hafta boyunca tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık % 40 düştü. Bu, yatırımcıları şok eden ve birçok riskten korunma fonunun hızlı bir şekilde sermaye kaybetmesine neden olan bir hareketti. Bitcoin ve kripto piyasası da bunu izledi ve hisse senetleriyle birlikte düşüş % 50 gibi görünüyordu.

Analistler, son birkaç hafta içinde borsaların düşüş öncesi seviyelere yaklaşırken gösterdiği inanılmaz esnekliğe rağmen, bir başka bacak daha düşük olacağı sonucuna varmaya başlıyorlar.

Kripto analisti “SmartContracter” - Bitcoin'i altı ay önceden  3.200 $ dolara çekeceğini ve 2020'lerin zirvesine yakın düşüş gösteren tüccar bir S&P 500 geri dönüşünü uyarıyor.

Grafiklerin dikkatli bir şekilde analiz edilmesinden sonra, S&P 500’ün son iki yıldaki fiyat eylemi ile Büyük Buhran döneminde görülen ürkütücü benzerlikler olduğunu kaydetti. Benzerlikleri “tekinsiz” olarak nitelendirerek, kendisini tekrar eden tarihin endeksin % 30 düştüğünü de sözlerine ekledi.

Yetkili, tam olarak aynı senaryo gerçekleşmese bile, ABD hisse senedi piyasasında son zamanlarda gerçekleşen fiyat hareketinin, daha da aşağı yönlü olacağına işaret eden bazı “önemli seviyelerde düşüş mumları” bastırdığını da sözlerine ekledi.

Her ne kadar anlatı, Bitcoin'in “güvenli liman” doğası nedeniyle bir düşüşte stoklardan daha iyi performans göstermesine rağmen, bunun Federal Reserve Kansas City Branch tarafından yanlış olduğu kanıtlandı.

15 Nisan'da yayınlanan bir raporda, merkez bankası şubesi, Bloomberg'den alınan ekonomik “stres” dönemlerinde kripto varlığının S&P 500 endeksiyle "% 5 düzeyinde anlamlı" bir seviyede ilişkili olduğunu belirtti.

Öte yandan, stres dönemlerinde, 10 yıllık Hazine bonoları ve altın fiyatı S&P 500 ile hafif negatif bir korelasyon içinde faaliyet göstererek BTC'nin güvenli liman statüsüne ulaşmadığını göstermektedir.

Bu, hisse senetlerinin tekrar düşmesi gerektiğini ve aynı zamanda kriptoyu da düşündürmesini öneren basit bir analizdir. BitMEX CEO'su Arthur Hayes tarafından belirtildiği gibi:

 “Fiyat 3000 $ 'ı yeniden test edebilir mi? Kesinlikle. SPX devrilirken ve testler 2.000 olarak tüm varlık sınıflarının tekrar düşmesini bekler. Varlık değerlerindeki ilk çeyrek çöküşü ne kadar şiddetliyse, eski rejimi gevşetmek için 100 yıla yakın dengesizlik var. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ