Fiat para birimleri sürekli olarak sorunlara yol açarken, Bitcoin gibi kripto paralar daha fazla çekiş kazanıyor ve neredeyse fiat soluyor.

Bitcoin Gerçekten Bir Dijital Altın mı?

Fiat para birimleri sürekli olarak sorunlara yol açarken, Bitcoin gibi kripto paralar daha fazla çekiş kazanıyor ve neredeyse fiat soluyor. Artık Bitcoin'e birkaç yıl önce olduğundan daha fazla insan daha açık. Temel olarak, bu kabul Bitcoin'in popülerliğinin ve fiat sistemlerini rahatsız eden birçok soruna karşı yastıklamanın belirgin gücünün bir sonucudur.

Bitcoin öncü kriptodur ve birçok insan onu sevmek ve benimsemek için büyüdü. Ayrıca, yakında Altın'dan ödün verebilecek güvenilir bir değer deposu olarak da lanse edildi. Yeni başlayanlar için Bitcoin, bir değer deposu olarak Altına göre tüm niteliklere sahip gibi görünüyor.

Aslında, en azından saygın çeşitli kripto oyuncularına göre, Bitcoin yakında Altın'dan daha güçlü olacak. Bitcoin'in lehindeki en son yüksek profilli argüman, saygın ve popüler bir kripto borsası olan Coinbase'den geliyor. Borsa bu anlayışı oldukça ayrıntılı bir tweet'te paylaştı.

Bitcoin Kıt Olmak İçin Tasarlandı

Tıpkı Altın gibi, Bitcoin de piyasadaki yüksek değerini korumak için iyi çalışan tuhaf bir özellik olan kıt olacak şekilde tasarlanmıştır. Birincisi, Bitcoin'in arzı sınırlıdır ve aşamalı arzı oldukça tahmin edilebilir. Toplam arz sadece 21 milyon tokenla sınırlı ve her blok kazıldığında 12.5 Bitcoin madencilere ödül şeklinde serbest bırakılıyor.

Her dört yılda bir, Bitcoin ağı, ödülün yarıya indirildiği bir yarılanma olayına uğrar. Ağın Mayıs 2020'de 3. Yarılanmayı gerçekleştirmesi  bekleniyor ve bundan sonra ödül mayınlı blok başına 6.25 BTC'ye düşürülecek. Bu, nihayetinde arz oranı azaldıkça ve talep arttıkça kriptonun değerini artıracaktır. Ancak, Altın söz konusu olduğunda, dünyadaki toplam arzı belirlemek zordur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ