Bitcoin’de her fiyat düşüşü söz konusu olduğunda alanın uzmanları bu durumun bir alım fırsatını beraberinde getirdiği yorumlarını yaparlar.

Bitcoin’de her fiyat düşüşü söz konusu olduğunda alanın uzmanları bu durumun bir alım fırsatını beraberinde getirdiği yorumlarını yaparlar. Zira geçmiş fiyat hareketlerinde görülebileceği üzere fiyatlar geriledikten bir müddet sonra hızlı bir toparlanma süreci başlıyor.

Ocak ayında Bitcoin ve kripto para birimlerinde meydana gelen sert düşüşü hatırlayacaksınız. İşte bu sert düşüşü El Salvador fırsata çevirerek Bitcoin alımı yapmış durumda. Bitcoin fiyatı Temmuz ayından bu yana en düşük seviyesine gerileyince El Salvador 410 Bitcoin satın aldı.

El Salvador bilindiği üzere Bitcoin resmi para birimi ilan etmişti. Ancak bu para birimi IMF’in pek hoşuna gitmemiş görünüyor. Zira IMF yapmış olduğu açıklamada El Salvador’dan Bitcoin’in resmi para statüsünün kaldırılmasını ve kripto para yasasının kapsamının daraltılmasını istedi.

El Salvador IMF’in bu talebini kabul edeceğini açıkçası düşünmüyorum. Zira El Salvador yönetimi bu hamle ile yenilikçi teknolojisinin sunmuş olduğu tarihi fırsatları kaçırmak istemiyor. Ayrıca ülke bu alandaki yatırımların çoğunu ülkeye çekerek kapsamlı bir iş alanı da açmak istiyor.

2022 yılında çok farklı yaklaşımları göreceğiz kripto paralarla ilgili olarak. Konuyla ilgili olarak Türkiye de bir yasa hazırlıyor. Bakalım yasayla birlikte alana bakış nasıl şekillenecek?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ