Bitcoin Gold Air Drop Hakkında

Merhaba sayın okurlar, hemen hemen herkesin son günlerdeki sorusu "Bitcon Gold'a sahip olabilmemiz için ne yapmamız gerekiyor?" sorusu. Eğer Türk Borsalarında işlem yapmaktaysanız bazı borsalar Bitcoin Gold hakkında açıklama yaptı aşağıdaki kısımda sitelerinden direkt alınmış olan açıklamaları okuyup öğrenebilirsiniz.

Öte yandan Blockchain'in kendi wallet'ını kullananlara Bitcoinleri wallette durursa otomatik olarak Bitcoin Gold sahibi olacaklarını açıklamıştı. Tabiki daha sonrasında bozmak isterseniz veya elinizde tutarak al/sat'a devam etmek isterseniz uygun bir borsaya geçmenizi öneririm.

Yurtdışı borsalarında işlem yapan arkadaşlar içinse önerim kendi borsalarında bir problem yoksa borsalarında işlemlerini yapmaya devam etmeleri. Bitcoin Cash forkundada aynı şekilde bütün borsalar bu Air Drop ile gelecek Bitcoin Gold'u vereceklerdir diye düşünüyorum. Bitcoin Cash forkunda en ön plana çıkan borsa Bittrex'ti. Bunun sebebi ise kullanıcılarına Bitcoin Cash'ı hiç geçiktirmeden vermiş olmasıydı. Borsaların yaptıkları açıklamalara aşağıda ulaşabilirsiniz.

BTCTurk

BTCTurk tarafından gönderilen mailin bir kısmı şu şekilde:

BTCTurk olarak, 25 Ekim 2017 tarihinde gerçekleşecek olan ve Bitcoin Gold (BTG) olarak adlandırılan kripto-para birimi ile ilgili çalışmalarımız başlamıştır.

Çatallanma sonrası oluşacak olan BTG bakiyelerinizi, Bitcoin Cash sürecinde olduğu gibi, kendi cüzdanlarınıza çekebilmeniz için uygun bir altyapı sağlanacaktır.

 

Paribu

Paribu ise kullanıcılarına gönderdiği bilgilendirme mailinde BTG'yi destekleyeceklerini açıkladılar.

Bilindiği üzere, Bitcoin, yakın zamanda gerçekleşen Bitcoin Cash bölünmesinden sonra bu kez de Bitcoin Gold (BTG) olarak adlandırılan yeni bir çatallanma sürecine doğru ilerlemektedir.

Çatallanma başarılı olarak gerçekleştiği takdirde, çatalannma anında hesabınızda bulunan BTC miktarında BTG, bakiyelerinize tanımlanacak ve blockchain ağının kararlı hale gelip transfer işlemlerinin başlatılmasından sonraki mümkün olan en kısa sürede BTG bakiyelerinizi çekebileceğiniz bir arayüz hazırlanarak kullanımınıza sunulacaktır.

 

Koinim

Koinim.com cephesinden henüz bir açıklama gelmedi fakat onlarda bir kaç güne açıklama yaparak vereceklerini söyleyeceklerdir diye düşünüyorum. Çünkü kimse müşterisini kaybetmek istemez bu yüzden.

Koineks

Koineks ile ilgili sitesinde yaptığım taramaya rağmen pek bir bilgi bulamadım fakat yaptığım diğer araştırmalara göre şöyle demişler;

Olası bir fork durumunda 25 Ekim saat 15:00’da kullanıcıların bakiyelerinde bulunan BTC miktarı kadar Bitcoin Gold, kullanıcıların belirleyeceği BTG walletlerine gönderilecektir. Borsamız üzerinden BTG alım satım işlemi yapılmayacaktır.”

Sanırım koineks yeni müşteriler kazanma amacıyla böyle bir işlem yapmayı kendi için avantaj olarak görüyor fakat alınan coinlerle işlem yapılamayacak olması gerçekten kötü olacak. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ