Geçtiğimiz günlerde (24 Ekim 2017), Bitcoin Gold, orijinal Bitcoin dijital para biriminin en yeni "çatalı" haline geldi ve Ağustos ayında ilk büyük zorlu çatal olan Bitcoin Cash'e katıldı. Bununla birlikte, Bitcoin Gold'un ortaya çıkışı çok daha az tartışmalı oldu.

Bitcoin Gold'un amacı, piyasayı domine eden bulut madencilik şirketlerinin haricinde bireysel olarak ekran kartı üzerinden mining yapmak isteyen kullanıcıların önünü açmaktı. Bitcoin marka adını kullanarakta bunu resmileştirmişti. Bununla birlikte, Bitcoin Gold'un Bitcoin'in pazardaki yerini  değiştirmek olarak şansının sıfır olmasıda kaçınılmaz bir durum.

DDoS Saldırısı

Bitcoin Gold ayrılırken, topluluğa büyük bir DDoS saldırısının siteyi etkilediğini bildiren bir tweet gönderildi.

"Bulut sitemize büyük DDoS saldırısı, Dakikada 10M istek var, tüm IP'lerin yasaklanması için sağlayıcılarla çalışıyoruz, yakında hizmetinize hazırız!"

Bu muhtemelen, meşru trafiği engellemek için kaçırılan cihazlardan oluşan bir ağın, Bitcoin Gold sitesine dakikada 10 milyon kez eriştiği anlamına geliyordu. Dakikada 10 milyon saldırıda, oldukça büyük bir kaçırma olayıydı, ama yine de en büyük saldırı değildi. Bununla birlikte, Bitcoin Gold Slack kanalında, saldırıların çoğunun Çin'den kaynaklandığı bildirildi. Saatler sonra Bitcoin Gold, saldırının "ele alınmış" olduğunu tweetledi, ancak site normal olarak çalışması için "biraz zaman alacak" dedi.

Bitcoin Gold hakkında birçok borsadan uyarılar ve destek alınamıyor; Bununla birlikte, Bitcoin Gold'un eşdeğer miktarı ek olarak kredilendirilme şansı hakkında halen ilgi var.  Bitcoin Gold vadeli işlemler, bölünme gününden bir gün sonra Bitfinex'de 117.50 $ karşılığında işlem görüyordu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ