Üçüncü Bitcoin çatallanması yaklaşırken

Çatallanma sezonu yaklaşırken,

Blockchain, Bitcoin Cash'in (BCH) Bitcoin den ayrılmasından sonra yeni bir kripto para birimi oluşturmuş oldu. SegWit2X çatalannamasıda aynı şeyi yapabilir, üçüncü Bitcoin çatallanması sonucunda ortaya çıkacak yeni para birimi Bitcoin Gold (BTG) olacak. Fakat BCH ve SegWit2X aynı ilişkili ölçekte ana amaç olarak Bitcoin block limitini yükseltmeyi hedefliyor. Farklı olarak BTG merkezi olmayan bir madencilikten merkezi olan bir madencilikler iş kanıtı algrotiması uygulamayı istiyor.

“Merkezi olmayan olarak doğmuş olan şey şimdi merkezileştirildi, "Bitcoin Gold üyesi J. Alejandro Regojo Bitcoin Dergisine" Bitcoin madenciliğinin mevcut durumuna atıfta bulunarak. "Bu çatalla, Bitcoin'in mümkün olduğunca, olabildiğince merkezi olmayan biçimde" Satoshi "olabileceğini göstermek istiyoruz." dedi.

Merkezleştirilmiş Madencilik

Bitcoin Gold, Hong Kong merkezli madencilik donanım üreticisi LightningASIC'in CEO'su Jack Liao tarafından başlatıldı ve ilk ağustos ayının sonlarında açıklandı. Açık proje, tartışma ve organizasyon için ana merkez olarak özel bir Slack'le birlikte, daha geniş kriptokinasyon alanında çekiş ve destek kazanmaktadır. Bgold, şu anda, projeye katkıda bulunan küçük bir grup gönüllü ile birlikte "H4x3rotab" adlı sahte geliştirici tarafından geliştirilmektedir.

BTG elinde BTC olan herkesin ilgisini çekmiş durumda. Elinde BTCsi olan herkes eşdeğer miktarda BTG alacak. Bu model, özellikle servis sağlayıcılar ve kullanıcılar üzerinde bir yük getirdiği için eleştirildi, ancak bu da başarılı oldu. Özellikle Bitcoin Cash'in piyasaya sürülmesi ile kullanıcılar, değişimler, cüzdanlar ve diğer servis sağlayıcıları nispeten yeni parayı entegre etmeye istekli olduklarını kanıtlarken, "serbest para" topluluğunu hevesle kabul ettiler.

BTG içinde gelecek günlerde kader belli olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ