13 Eylül 2017, geçmişe bakıldığında, özellikle JP Morgan'ın dün Bitcoin'e övgüsü ışığında çok ikonik bir tarihti.

Bitcoin, Goldman Sachs

13 Eylül 2017, geçmişe bakıldığında, özellikle JP Morgan'ın dün Bitcoin'e övgüsü ışığında çok ikonik bir tarihti. JP Morgan’ın Bitcoin'in “varlık sınıfı olarak uzun ömürlülüğün” kaydettiğine dair son açıklaması, Jamie Dimon'un Bitcoin'de ticaret yapan herkesi “bir saniyede herkesi kovacağını” iddia ettiği bir gün, yukarıda belirtilen tarihle tamamen çelişkili olduğunu belirtti.

O zamandan bu yana zaman değişti, ancak JP Morgan'ın duruşunu yumuşatmanın ilk işaretleri, yatırım bankasının kendi dijital parasıyla kripto alanına girmeye hazırlandığının ortaya çıktığı gözlemlendi.

ABD doları ile eşdeğer olacak ve Bitcoin'den farklı olarak merkezi olacak olsa da, blockchain teknolojisini kullanmanın ortak özelliği, dünyanın en büyük kripto varlığına daha fazla ilgi duyduğunu gösteren bir işaret olarak kabul edildi.

Bitcoin, 13 Mart'ta piyasa çöküşünden bu yana takdire değer bir performans sergiledi. Varlık, geleneksel hisse senetlerine kıyasla en büyük likidite düşüşüne tanık oldu, ancak düşüşten sonra Bitcoin, kayıplarının% 100'üne yakınını toplayan ilk varlık sınıfı oldu.

 Adil olmak gerekirse, Goldman Sachs'ın bir temsilcisi değilseniz, herhangi bir kuruluşun şu anda Bitcoin'i eleştirmesi zor olacaktır. JP Morgan’ın Bitcoin konusundaki duruşunun daha anlamlı hale gelebileceği yer burasıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ