Muhteşem Cuma geldi ve kesinlikle öyle görünüyor ki Bitcoin piyasasında bile BTC'nin fiyatı 7,800 ABD Dolarının üzerine çıkmış durumda.

Kara Cuma geldi ve kesinlikle öyle görünüyor ki Bitcoin piyasasında bile BTC'nin fiyatı 7,800 ABD Dolarının üzerine çıkmış durumda. Böyle giderse 8,000 ABD Dolarına yükselmesi muhtemel. Ancak şükran gününden sonraki ilk Pazartesi’ninn ortaya çıkmasıyla, önümüzdeki günlerde güçlü bir düşüş eğilimi gösteriliyor.

Gelecek Günlerde 8.000 Dolar Mümkün Mü?

Kısa zaman çizelgelerine yakından bakıldığında, tersine çevrilmiş bir Baş ve Omuzlar (H&S) modelinin BTC / USD fiyat oluşumu için oldukça boğa görünüyor. Boyun sınırının 7,900 ABD doları seviyesinin üzerine kapanması, olası bir artışı 9,000 ABD doları direnç seviyesinin üzerine ve muhtemelen 10 bin ABD dolarının üstüne çıkarabileceğini doğrulayacak.

Boğalar, BTC fiyatını direnç seviyesinin üzerine 7,935 Dolar'dan zorluyor, ancak fiyatı 7,780 dolara ayarlayarak kontrolü eline geçirdi. Bununla birlikte, BTC / USD fiyatı geçmiş birkaç mum için yatay bir şekilde işlem gördü ve bu ayılardaki korkutucu hareket işaretlerini gösterdi.

Muhtemel bir boğa tuzağı ve yandan düşüş eğilimine işaret eden fiyat artışına rağmen, son birkaç seansta miktarlar düşmeye devam etti.

Hala Yüksek Seviyeden Uzak

Pek çok analist bunun BTC / USD'deki düşüşünün sonu olmadığını ve son 24 saatteki % 5'lik büyümeye rağmen 6.000  dolar bölgelerinin hala canlı bir olasılık olabileceğini öngörüyor. 4 saatlik mum çizelgeleri düşüş kama destek seviyesine ulaşabilir durumda ve önümüzdeki hafta 7.300 USD seviyesinin altına yaklaşabilir.

Ayrıca, tabloları günlük mum tablolarına yakınlaştırmakla BTC / USD perma boğaları, fiyatı düşüş kanalının direncinin üzerine çıkarmak için güç kazanmaya çalışıyor. Yüksek satım bölgesine doğru düşen göreceli bir endeks ile birlikte, BTC / USD herhangi bir yükseliş eğilimi gerçekleşmeden önce 7,000 dolar destek seviyesini test edecek gibi görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ