Bir Arcane Research raporu, Bitcoin günlük işlem hacminin 2021'in en düşük noktasına düştüğünü ortaya koydu.

Bir Arcane Research raporu, Bitcoin günlük işlem hacminin 2021'in en düşük noktasına düştüğünü ortaya koydu.

Bitcoin Aktivitesi Yavaşlıyor Gibi Görünüyor

BTC'nin fiyatı durgunlaşmaya devam ederken, önde gelen spot borsalardaki günlük işlem hacmi 2021 yılında şimdiye kadarki en düşük seviyeye düştü.

Yukarıdaki grafik, borsalardaki Bitcoin  BTC günlük işlem hacminin şimdi 2020 Aralık ortasındaki ile aynı olduğunu gösteriyor.

Grafikte dikkat çeken bir başka şey de, en yüksek artışın BTC piyasasının en oynak olduğu zaman olmasıdır. Bu mantıklı, çünkü fiyat yükselirken veya düşerken daha fazla insan yatırımlarını hareket ettirir.

Şu anda, Bitcoin günlük işlem hacminin 7 günlük ortalaması 4 milyar dolar civarında.

Veriler, bir başka BTC göstergesi olan tüm borsa akış oranının değerinin 9 ayın en düşük seviyesine ulaşmasıyla destekleniyor.

Kripto Paranın Fiyatı İçin Ne Anlama Gelebilir?

Bitcoin etkinliğinin yavaşlamasının birkaç olası nedeni olabilir. En belirgin olanı durgun piyasa olabilir.

Birkaç haftadır, kripto para 30 bin dolar ile 35 bin dolar arasında sıkışmış durumda. Piyasa, yatırımcıların destek hattında satın aldığı ve direnç noktasında sattığı bir aralıkta hareket ediyor.

Pek çok yatırımcı böyle bir ortamda BTC satın almakla ilgilenmiyor ve bu da borsalarda düşük aktiviteye yol açıyor.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 34 bin dolar civarında dalgalanıyor. Son 7 günde neredeyse %6 düştü.

Piyasa, Çin'in kripto yasağını yineledikten sonra yaşadığı neredeyse %50'lik çöküşten iyileşme belirtisi göstermedi. Para birimi ayrıca, daha sonra ülkenin BTC madencilik merkezlerindeki baskılarından kaynaklanan birkaç küçük çöküş yaşadı.

İşte son 6 aydaki kripto para biriminin trendini gösteren bir grafik:

Çok uzun zaman önce, BTC fiyatı 30 bin doların altına düştü, ancak bir ayı piyasası tutunamadan kripto para 30 bin - 35 bin dolar bölgesine geri pompalandı.

Bitcoin'in bu bölgeden ne zaman kaçabileceği belli değil ve ileride ne olduğunu söylemek de zor. Bekleyen bir ayı piyasası olabilir. Ya da belki başka bir boğa koşusu gerçekleşiyor olabilir. Önümüzdeki günler hareket için daha da net bilgiler ortaya koyacak. Bitcoin için genel beklentinin yükseliş olduğu da ifade ediliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ