Bitcoin, günlük işlem hacminin Ekim 2020'den bu yana en düşük seviyelerine gerilemesine rağmen, fiyat iki haftanın en yüksek seviyesine ulaştığı için haftalık en düşük seviyesinden toparlanmanın olduğu görülüyor.

Bitcoin, günlük işlem hacminin Ekim 2020'den bu yana en düşük seviyelerine gerilemesine rağmen, fiyat iki haftanın en yüksek seviyesine ulaştığı için haftalık en düşük seviyesinden toparlanmanın olduğu görülüyor.

Bitcoin zemin kazanıyor

Bitcoin, haftanın başlarındaki düşüş hissini takiben önemli bir zemin kazanmayı başardı. Fiyat, Binance'de iki haftanın en yüksek seviyesi olan 34.800 $'a ulaştı. Santiment'e göre, fiyattaki istikrarlı artışa rağmen zincir içi analiz, Bitcoin’in günlük işlem hacminin Ekim 2020'den bu yana en düşük seviyede olduğunu gösteriyor.

Günlük işlem hacimleri dokuz ayın en düşük seviyesine ulaşırken, Santiment bunun Bitcoin fiyatı için tamamen düşüş olmadığını gösteriyor. Ancak bu, “bireysel işlemlerin piyasalar üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olacağı” anlamına gelecek.

Bitcoin pozitife dönüyor

Zincir üstü analiz firması ayrıca, Twitter kullanıcılarının artık Bitcoin üzerindeki önyargılarını pozitife çevirdiğini belirtti. Çoğunluğun kripto para biriminde daha fazla yükseliş ivmesi beklediğini ima ediyor. Bitcoin, Cuma gününden bu yana %8,5'in üzerinde artış göstererek hafta sonu boyunca etkileyici bir fiyat artışı görmüş olsa da, Santiment "altı haftadır görülmeyen kayıp korkusu (FOMO) seviyelerine" işaret ediyor.

Borsalarda Bitcoin arzı azalıyor

Borsalardan taşınan BTC arzına bakıldığında yükseliş eğilimi açıkça görülebilir. Borsalarda tutulan Bitcoin arzı, en son 2 Ocak 2021'de görülen seviyelere yaklaşıyor. Bu tarihten önce, borslardaki Bitcoin BTC arzı neredeyse 18 ayda bu kadar düşük olmamıştı. Bu durum, iki yıl içinde üçüncü kez bu kadar düşük seviyeye ulaşmasını sağlayacaktır.

Santiment, borsalardaki arzın azalmasıyla daha iyi haberlere işaret ediyor, “BTC bu baskılanmış fiyatlar sırasında borsalardan çıkmaya devam ettikçe, piyasaların elden çıkarma riskini azalttığına dair umut verici bir işaret.” olduğuna dikkat çekiyor.

Bitcoin, son düşüş hissinin ardından geçen hafta dramatik bir canlanma yaşadı. Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin 30.000 doların altına düştü. Bu seviye, Bitcoin için kilit bir destek seviyesiydi. Bu seviye Temmuz ayında birkaç kez kısaca kırıldı. Son beş günde BTC önemli artışlar yaşadı ve Bitcoin yazı yazılırken haftalık en yüksek seviyesi olan 34.800 $'a %17.20 artışla geldi. Kripto para dünyası şimdi bu artışın devam edip etmeyeceğini merak ediyor.  

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ