Geçtiğimiz hafta ABD borsası için bir toparlanma ile kapandı. Geçen hafta % 4'e yaklaşan kayıplardan sonra, bu hafta S & P500'ün 3340'ın üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gördü.

Bitcoin Güvenli Liman Varlığı Özelliği mi Gösteriyor?

Geçtiğimiz hafta ABD borsası için bir toparlanma ile kapandı. Geçen hafta % 4'e yaklaşan kayıplardan sonra, bu hafta S & P500'ün 3340'ın üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gördü.

Bununla birlikte, mevcut güçlü yükseliş trendi, değerlerle ilgili daha derin sorunların yaya olduğunu gösterebilir. Bu yazı itibariyle, piyasa 200 günlük hareketli ortalamasının üzerinde % 11 seviyesinde bulunuyor - pazarın aşırı genişlediğine ve düzeltmeye hazır olduğuna dair güçlü bir sinyal bu.

Alıcılar piyasayı daha yüksek seviyelere taşırken, performans oranları da karışıma giriyor. Hızlı bir analiz, düşük riskli hisse senetlerinin yüksek riskten daha iyi performans gösterdiğini ortaya koymaktadır. Bu genellikle tüccarların dikkatini çeken bir işarettir ve piyasadaki göreceli zayıflığı ortaya çıkarır.

Böyle bir zayıflık genellikle sonunda ortaya çıkacak aşırı alım pazarının işaretidir. Bunun kısa vadede mi yoksa uzun vadede mi gerçekleşeceği herkesin tahminidir, ama bir şey vermek zorundadır.

ABD borsası, Trump’ın başkanlığı boyunca her hafta keşfedilmemiş yükseklere girmeye devam ediyor gibi görünüyor. Ancak hisse senedi fiyatları arttıkça, pazar kendini bilinmeyen bir bölgeye doğru genişletmeye devam ediyor.

Piyasa belirsizlik alanlarına doğru büyüdükçe, gerçek değerleme kaygısı kök salmaya başlar. Bu tür bir korku, yatırımcıları yüksek riskli pozisyonlardan ve istikrarlı pozisyonlara taşır.

Bu fiyat faaliyetleri sırasında, piyasa güçlerinin yatırımcıları “güvenli sığınak” varlık yapılarına yönlendirmesi nadir değildir. O zaman hiç şüphesiz, altın ve değerli metaller, korku piyasaya girdiğinde değer kazandı.

Bu, özkaynak dışı bir yapıda yukarı yönlü olma potansiyeli ile birlikte, Bitcoin'in değerinin artmasının nedenidir. 10.000 dolarlık fiyat belirdikçe piyasa, geçtiğimiz ay boyunca, borsadaki durgunluk tarzı gerilemeleri karşısında bile çarpıcı bir büyüme kaydetti.

Piyasadaki değişimin bir Bitcoin sıçramasıyla sonuçlanıp sonuçlanmadığı ya da yatırımcılar volatil varlığı görülebilecek kadar riskli kalıntılar olarak görüyor. Bununla birlikte, benzersiz bir yatırım sınıfı olan Bitcoin, kesinlikle nakit açısından zengin yatırımcılar için bir seçenek sunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ