Yeni verilere göre, kripto para saklama hizmetlerinin güvenliği, kurumsal yatırımcıların ilk kez kripto satın almalarını engelleyen önemli engeller arasında yer alıyor.

Bitcoin Güvenliği, Bazı kurumsal Yatırımcılar İçin Hala Bir Endişe Kaynağı

Yeni verilere göre, kripto para saklama hizmetlerinin güvenliği, kurumsal yatırımcıların ilk kez kripto satın almalarını engelleyen önemli engeller arasında yer alıyor.

Bitcoin güvenliği

Birleşik Krallık merkezli kripto fonu Nickel Digital Asset Management, kripto ile ilgili en büyük yatırımcı endişelerini bulmak için 100 varlık yöneticisi ve küresel kurumsal yatırımcıdan oluşan bir anket yayınladı.

Ankette, yönetim altındaki toplam 275 milyar dolarlık varlığa sahip olan Birleşik Devletler, Fransa, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Birleşik Krallık'tan katılımcılar yer alıyor.

Mayıs-Haziran 2021 arasında çevrimiçi olarak yürütülen anket, kurumsal yatırımcılar arasında kripto güvenliğine düşük güven buldu ve katılımcıların %76'sı saklama hizmetlerinin güvenliğiyle ilgili endişelerini kriptoya yatırım yapmaktan alıkoyan bir faktör olarak belirtti.

Katılımcılar ayrıca düzenleyici ortamı önemli bir engel olarak tanımladılar. Diğer önemli endişeler arasında şeffaflık ve oynaklık eksikliği ve kripto yatırımı sunan saygın fon yöneticilerinin algılanan eksikliği vardı.

Nickel Digital'in kurucu ortağı ve CEO'su Anatoly Crachilov, endüstrinin “bu cephede çok güçlü ilerleme” görmesine rağmen kripto gözetimi ve güvenliği konusundaki kurumsal endişelerin ortaya çıktığını söyledi. Crachilov, kripto hizmet sağlayıcılarının dağıtık anahtarlar ve çok partili hesaplama kasaları gibi karmaşık kriptografik çözümleri giderek daha fazla kullanmaya başladığını ve geleneksel finans kurumlarının da bu tür hizmetlere geçtiğini belirtti.

Yeni anket, Avustralya Menkul Kıymetler Borsası'nın merkezi kripto para borsalarındaki saklama hizmetleriyle ilgili bir uyarı yayınlamasından kısa bir süre sonra geldi ve yatırımcıları bilgisayar korsanları tarafından hırsızlık şeklinde siber güvenlik risklerine karşı uyardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ