Bitcoin tekrar volatil olmayı hatırlıyor!

Bitcoin için gerçek ticaret hacmi, fiyat, tatil sezonunda görülen düşük seviyelerden çıktıktan sonra Kasım 2019 seviyelerine kadar yükseldi. İyi ölçülerde, kripto para biriminin sahip olduğu değişken birkaç hafta boyunca teşekkürler.

Arcane Research'ün son raporuna göre, Bitcoin, bu haftanın başında, son 3 aydaki en yüksek 7 günlük ortalama işlem hacmini kaydetti. Geçtiğimiz hafta ortalama işlem hacmi 800 milyon $ - 900 milyon $ aralığındaydı. Bu da Aralık’ın işlem hacminin Bitcoin’in nispeten istikrarlı fiyatı nedeniyle 500 milyon $'ın altına düşmesi göz önüne alındığında önemli bir yüksekti.

14 Ocak Salı günü, Bitcoin güne iki saatin altında yüzde 4'lük bir pompayla başladığında, Kasım ortasından bu yana ilk kez 8.500 $ 'ı kırarak, gerçek ticaret hacmi eşi benzeri görülmemiş 1.7 milyar $' ı çıkardı.

Burada, raporun Bitwise real 10'a göre gerçek ticaret hacmini ölçtüğü belirtilmelidir. Mart 2019'da Bitwise Asset Management, “gerçek hacim” bildiren 10 borsayı sınıflandırdığı bir rapor yayınladı. Borsalar Binance, Coinbase, İkizler, Poloniex, Bittrex, Bitstamp, bitFlyer, Bitfinex, Bitfinex ve itBit. Ancak bu raporda itBit’in verileri hariç tutulmuştur.

Rapora göre Bitcoin'in 30 günlük oynaklığı Kasım seviyelerine kadar yükseldi. Şimdi yüzde 3,5 civarında seyreden dalgalanma, ayın başından bu yana istikrarlı bir şekilde artıyor.

Bitcoin'in 19 Aralık'taki tek günlük yüzde 10'luk büyük kazancından sonra, onu 6.600 dolardan 7.200 doların üzerine çıkaran bir dalgalanma, volatiliteyi düşüşe geçirdi. Noel-Yeni Yıl döneminde, Bitcoin'in fiyatı kilitlendi ve 7.500 dolar civarında kaldı ve oynaklık yüzde 2'ye kadar düştü.

Hem hacim hem de oynaklık döndü ve fiyat 9.000 dolar tavanı test etmeye devam ettikçe büyük kazançlar elde etti. Bununla birlikte, Bitcoin pazarı kararsız ve çeşitli unsurlara karşı hassastır. Örneğin, Bitcoin'in 2019'daki en büyük günlük kazancı, düşüş eğilimine işaret etmek isteyen bir ticaret terimi olan Death Cross'a girdikten bir gün sonra geldi. Bu nedenle, uçuculuk ve hacimdeki bu artış bir tutam tuz ile alınmalıdır.

Arcane çok karamsar değil. Raporda, "bu zaman farklı" ifadesi, artan hacim ve oynaklığın kolektif olarak bir "yukarı doğru eğilim" olduğunu belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ