Lider kripto para birimi olan Bitcoin, bu yıl inanılmaz derecede yükselen hareketleriyle spotu çaldı. Yıllık % 42 artışla BTC'nin fiyatı şu an 9800 $ seviyelerinde.

Bitcoin, Hafta Bitmeden 10.350 Dolara Kadar Yükselebilir

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, bu yıl inanılmaz derecede yükselen hareketleriyle spotu çaldı. Yıllık % 42 artışla BTC'nin fiyatı şu an 9800 $ seviyelerinde. CoinMarketCap, Bitcoin'in 177.45 milyar $ 'ın üzerinde bir piyasa değerine sahip olduğunu ve 45.24 milyar $' ın üzerinde BTC'nin son 24 saat içinde işlem gördüğünü gösterdi.

Bitcoin’in yıl başında 7000 doların altındaki etkileyici büyümesinin ardından, Şubat ayının ikinci haftasında 10.500 doların biraz altında olan BTC, 1 saatlik grafikte düşen bir kama oluşumunda ilerlemeye başladı. Bu kalıplar zamanın % 68'inde yükseldi, bu da Bitcoin'in son 10.000 doların altına düşmesinden sonra ilgili yatırımcılara olumlu bir not durumunda.

Bununla birlikte, üstel hareketli ortalamaların art arda sıralaması olan EMA şerit çizgilerinin, tipik olarak kısa vadede aşağı yönlü fiyat hareketine işaret eden fiyat mumlarının üzerinde hareket ettiği görülmüştür. Bu, BTC'nin önümüzdeki birkaç gün içinde 9600 $ seviyesine ulaşmasına neden olabilir.

Bununla birlikte, 9600 dolar seviyesi tarihsel olarak orijinal kripto para birimine güçlü bir destek sağlamıştır ve 50 ve 200 günlük hareketli ortalamaların yakında golden crossa dönüşmesiyle, hemen çıkma olasılığı görünüyor. Denge hacmi (OBV) göstergesinin Ocak ayı sonundan bu yana artan BTC birikimi sunması düşünüldüğünde, Bitcoin'in yakın gelecekte destek seviyesinin altına düşmesi olası değildir.

Bu anahtar direnç seviyesinden bir sıçrama, hafta sonundan önce modelden % 0 Fibonacci retraksiyon hattına doğru bir kopuşun olmasını kolaylaştırabilir.

MVRV oranı (piyasa değeri / gerçekleşen değer oranı), BTC'nin piyasa değerini en son taşındıkları sırada tüm Bitcoin'in toplam değeriyle karşılaştırır. Çoğu kripto varlık için, 1.0'ın üzerindeki bir MVRV oranı düşüş olarak kabul edilir ve aşırı değerlenir, ancak çoğu bu eşiğin Bitcoin - 3.7 için daha yüksek olduğunu düşünür.

CoinMetrics'ten elde edilen verilere göre, Bitcoin’in MVRV oranı yılın başından bu yana istikrarlı bir şekilde artıyor ve bu da muhtemelen değersiz bir varlık üzerinde yükselen bir yükseliş eğilimi anlamına geliyor. Bu, önümüzdeki aylarda önemli bir fiyat takdiri anlamına gelebilir.

Sonuç

 EMA şeritlerinin konumu göz önüne alındığında, Bitcoin, önümüzdeki birkaç gün içinde kripto para birimini 9600 $ seviyesine getirerek bazı aşağı yönlü fiyat hareketleri yaşayacaktır. Bu seviyede güçlü bir destekle, BTC, hafta sonunda gelen golden cross tarafından muhtemelen 10.350 $ 'a yakıt vererek 10.000 $' ın üzerine geri pompalayabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ