Bitcoin, yaklaşık 69 milyon dolarlık girişin ardından geçtiğimiz hafta kurumsal yatırımcılar arasında en çok tercih edilen kripto para statüsünü yeniden kazandı.

Bitcoin, yaklaşık 69 milyon dolarlık girişin ardından geçtiğimiz hafta kurumsal yatırımcılar arasında en çok tercih edilen kripto para statüsünü yeniden kazandı. Bitcoin, yaklaşık 69 milyon dolarlık giriş gördükten sonra geçen hafta kurumsal yatırımcılar arasında en çok tercih edilen kripto para birimi statüsünü yeniden kazandı.

 

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Dünyanın en büyük kripto para varlık yönetimi firmalarından biri olan CoinShares tarafından yayınlanan son dijital varlık haftalık fon akışları raporuna göre, ETH yatırım ürünleri toplam 20 milyon dolar değerinde haftalık kurumsal giriş çekti. Fiyat açısından, BTC ve ETH son yedi gün içinde güçlü kazançlar kaydetti.

Kripto Varlık Yatırım Ürünleri, Önceki Hafta 90 Milyon Dolar Değerinde Giriş Gördü

Genel olarak, dijital varlık yatırım ürünleri önceki hafta 90 milyon dolar değerinde giriş gördü. BTC ve ETH dışında, Solana (SOL) ve Cardano (ADA) dahil olmak üzere diğer kripto para varlıkları son hafta küçük girişler çekti. “Dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta 90 milyon ABD doları giriş gördü ve art arda 7. hafta ABD'ye ulaştı. 411 milyon dolar. Bitcoin (BTC) geçen hafta 69 milyon ABD doları giriş gördü. Duyarlılıktaki bu belirleyici dönüşün, yatırımcılar arasında varlık sınıfına olan artan güvenden kaynaklandığına inanıyoruz. Raporda, Ethereum, son haftalarda Bitcoin'e pazar payını kabul etmesine ve %28'lik bir zirveden %25'e düşmesine rağmen toplam 20 milyon ABD doları tutarında bir giriş daha gördü.

Bitcoin Şimdi Son Beş Gün İçinde %15'ten Fazla Arttı

Ekim 2021'in başlangıcından bu yana önde gelen kripto para birimi Bitcoin etrafındaki genel piyasa hissiyatı önemli ölçüde değişti. Kripto para birimi son beş gün içinde %15'ten fazla arttı. Bitcoin'in toplam piyasa hakimiyeti 5 Ekim'de %43'ün üzerine çıktı. Perakende çılgınlığının yanı sıra kurumsal yatırımcılar da en son BTC rallisinden faydalanıyor. Dijital varlık şu anda 925 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle 49.000 doların üzerinde işlem görüyor. Daha önce Çin, Bitcoin'in düşmesine neden olan kripto para birimlerini tamamen yasakladığını açıklamıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ