Madencilik ödüllerinin daha az olacağı bir olay olan bir sonraki Bitcoin yarılanmasına 85 gün kaldı.

Bitcoin Halving: Balinalar Hodling Aşamasında mı?

Madencilik ödüllerinin daha az olacağı bir olay olan bir sonraki Bitcoin yarılanmasına 85 gün kaldı. Ve birçoğu dünyanın en büyük kripto para biriminin bunun ışığında yeni zirvelere yükselmesini beklese de, grafiklere nazik bir bakış, Bitcoin'in şu an konsolide olma aşamasında olduğunu ve kripto para kayıt özetinin tekrar düşmeden önce 10.000 doların üzerinde olduğunu ortaya çıkaracak.

Bitcoin’in Ocak ayındaki yıllık oynaklığı, 2013'ten bu yana en iyi Ocak performansını kaydeden ve ay içinde % 30 kazançla kapatan kripto paraya rağmen % 58 olarak bulundu.

Bununla birlikte, bu etkileyici ralliye rağmen, Kraken’in son araştırma raporu “balina” adreslerinin sayısında durgun bir büyüme gözlemledi. Çalışmaya göre bu, “dik balinaların” göstergesidir.

Balinalar son on yılda fırsatçı bir şekilde Bitcoin biriktirdi ve 2018'den bu yana, mevcut koinlerin yaklaşık % 50'si, 10 BTC - 100 BTC aralığında dengeleri olan cüzdanlarda tutuldu ve birkaç balina cüzdanı daha da fazla tuttu. Ayrıca, balinaların birikme safhasında olduğu görülüyor.

Bununla birlikte, 1.000 - 10.000 BTC dengesine sahip balinalar şimdi “bekle ve gör” aşamasından çıkmış olabilir, bu da potansiyel olarak 'Hodling' aşaması ile yapılabileceği anlamına gelir. Tarihsel olarak, bu aşamalardan çıkışların ardından volatilitedeki bir artış izlemiştir; bu, bu tür balinaların uyku halini gerçekten bitirmeleri halinde Bitcoin’in pazarının çok değişken bir aşamada olabileceği anlamına gelir.

EToro'nun CEO'su ve Kurucusu Yoni Assia'ya göre, bu sadece geçici bir yıl değil, aynı zamanda geçici bir on yıl olacak. Venture Coinist Podcast'in en son baskısında yer alan Assia, balinaları ve yarılanmalar üzerindeki etkilerini detaylandırdı ve şöyle dedi:

“Genellikle olumlu ve yarı yarıya yükseliyorum. Bunu söyledikten sonra, bence Bitcoin fiyatının büyük bir kısmı Bitcoin salınımlarında. Burada ve orada $ 1000- $ 2000, balinaların eylemlerinden hala önemli ölçüde etkileniyor. ”

Spot ticaret rakamları türevler tarafından daha iyi performans gösterdi. Bu eğilimin birçok nedeninden biri, kripto paraların üçte birini kontrol eden ve potansiyel olarak “fiyat hareketleri üzerinde orantısız bir etkiye sahip olan ve likitsizliğe katkıda bulunan” Bitcoin balinalarının varlığından kaynaklandığı bildiriliyor.

Aynı hatlar boyunca, Assia bu balinaların türev piyasasına da baktıklarını vurguluyor ve ekliyor:

“Türev piyasasına bakan ve açık ilgiye bakan ve piyasanın işleyişinden faydalanan balinalar var, buna 'arbitraj' veya 'balina ticareti' diyebilirsiniz, ancak bence bu balinalar var herhangi bir anda Bitcoin'in ticaret yaptığı yerde önemli ölçüde değişiyor. ”

Ayrıca, eToro balinaların zorunlu olarak koordine edilmediğini vurgularken, bazen “doğa tarafından koordine edildiğini” not etti ve ekledi:

“Potansiyel olarak, önemli bir ayaklanma fiyatını destekleyebilirler ve karı nispeten erken çıkarmaya çalışırlarsa da erken durabilirler. Elbette geçici bir yıl olacak, geçici olarak başladı, bu yıl yarıya düştük, genellikle kriptoda çok ilerleme kaydedeceğiz. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ