Birkaç önde gelen kripto para birimi daha yüksek seviyelerde satışla karşı karşıya kaldılar. Ancak traderların düşüşü satın alması daha fazla hedefe bağlı eylemin muhtemel olduğunu göstermektedir.

Bitcoin Halving Beklentisi Nasıl Sonuçlanacak

Christopher Wood tarafından yazılan Jefferies Greed & Fear e-postası, hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların, sekiz günden daha kısa bir sona erecek olan yarılanmadan önce Bitcoin (BTC) satın almalarını önermektedir. Etkinlikten sonraki bir rallinin önceki iki yarılanmaya benzer olacağını öngörüyorlar. Jefferies, yatırımcıların portföylerini çeşitlendirmek için Bitcoin'i altına benzer şekilde kullanmanızı öneriyor.

Bununla birlikte, lider kripto para biriminin daha önce yaptığı gibi bir ralli sonrası yarılanmasını tahmin etmek beklendiği gibi sonuçlanmayabilir.

Önceki iki yarılanmada, ana katılımcılar erken kripto kullanıcılarıydı ancak şimdi durum böyle değil.

Son boğa piyasasından bu yana birkaç yeni trader alana girdi ve kısa sürede zengin oldu. Bu nedenle, her küçük ralliden sonra, güçlü bir boğa koşusu hakkında konuşmalar duyulabilir. Spekülatörler, gerçekleşmeyen güçlü bir ralli sonrası yarılanma beklentisiyle Bitcoin satın alırsa, bir satış olasılığı yüksektir.

Bununla birlikte, kar rezervasyonunun, Bitcoin mevcut kriz sırasında aşırı derecede iyi tuttuğu için büyük bir satışla sonuçlanması olası değil. Bu nedenle, güçlü talebin daha düşük seviyelerde toplanması muhtemeldir. Volatilitenin önümüzdeki birkaç gün içinde yüksek olmaya devam etmesi ve yarılanmadan birkaç gün sonra devam etmesi muhtemel. 

Bu, her işlemde bir boğa koşusu beklemeden pozisyonlara hızlı bir şekilde girip çıkabilen kısa vadeli yatırımcıya mükemmel ticaret fırsatları sunabilir.

Dünya bir kara kuğu olayı ile karşı karşıya kalırsa bu görüş geçersiz sayılacak. Bu durumda panik tekrar ortaya çıkabilir ve fiyatlarda keskin bir düşüşe neden olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ