Twitter'da yaklaşık 40.000 takipçisi bulunan bir kripto tutkunu ‘Crypto Einstein’ (@BitcoinEinstein), her halvingden sonra (dört yılda bir olmak üzere) Bitcoin fiyatının yükselişini gösteren bir tablo yayınladı.

Gelecek yılın mayıs ayında üçüncü BTC halving etkinliği yani her yeni blok için madencilere verilen ödüllerin yarılanması gerçekleşecek. Bu, iki kat daha az Bitcoin verileceği anlamına geliyor. Buradan çıkan sonuç ise Bitcoin'i öncekinden daha az bulunan dijital bir varlık haline getiriyor.

Bu, BTC ile ilgili herhangi bir enflasyonu önlemek için yaratıcının (yaratıcıların) Bitcoin algoritmasına eklediği bir şey. Son günlerde kripto organizatörü ve ABD başkan adayı John McAfee, 7 milyon BTC’nin sonsuza dek kaybolduğundan beri ilk deflasyonist parayı Bitcoin olarak adlandırdı.

2020'de gözler Halving etkinliğinde olacak.

Halving’den Sonra BTC 100 Bin Dolar Olacak mı?

Twitter'da yaklaşık 40.000 takipçisi bulunan bir kripto tutkunu ‘Crypto Einstein’ (@BitcoinEinstein), her halvingden sonra (dört yılda bir olmak üzere) Bitcoin fiyatının yükselişini gösteren bir tablo yayınladı.

Grafik, Bitcoin'in 2017 Aralık ayı sonlarında vurduğu zirve seviyeyi bir yıl önce meydana gelen halving etkinliği ile birlikte gösteriyor.

Yaklaşan halvingden sonra, bazıları birçok madenci işinden vazgeçip işten ayrılabileceğinden kripto para biriminin fiyatının düşebileceğine inanıyor.

Bununla birlikte, BTC fiyatının halving etkinliği, ABD borçlarının büyümesi ve gelecekte daha fazla sayıda niceliksel gevşeme programı nedeniyle artacağı konusunda olumlu düşünen pek çok kişi bulunuyor.

Yukarıdaki grafiğe göre, bu sefer, Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olacak 100 bin dolar seviyesine ulaşması bekleniyor. Grafikte dördüncü ve son halving etkinliğinde ise Bitcoin fiyatının 300 bin dolara kadar yükseleceği belirtiliyor.

Daha önce, bir analist BTC'nin halving etkinliği gerçekleşmeden önce 14 bin dolara kadar yükselebileceğini bildirmişti.

13 Bin Dolar Daha Yakın Bir Hedef

Yazının yazıldığı sırada BTC, 7 bin 752 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Daha önce bir kripto analisti, birkaç ay boyunca bu seviyelerde işlem yaptıktan sonra fiyatın 13 bin dolara yükselebileceğini ifade etmişti.

Bazıları, yakında Bitcoin 'in 6 bin 300 dolara düşebileceğini söyleyerek yakında düşüş eğilimi olacağını öngörüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ