Kripto topluluğu hala Bitcoin’in Mayıs 2020’de gerçekleşecek olan ödül yarılanması nedeniyle fiyatta bir artış olmasını bekliyor.

Kripto para varlık yöneticisi Grayscale, Bitcoin halving etkinliği ile ilgili olarak yaptığı anketin sonuçlarını yayımladı.

Fiyatlandırma

Ankete cevap verenlerin çoğunluğu (yüzde 56), yaklaşmakta olan madencilik ödülü indiriminin fiyatlandırılmadığına inanıyor. Yüzde 27'si, piyasanın, etkinliği zaten Bitcoin fiyatına dahil ettiğinden emin, ancak yüzde 17'si emin değil.

Halvi etkinliği zaten 2020'nin ana anlatısı haline gelmek için şekillenirken, varlıkları daha kıt hale getirdiği düşünülürse dikkate alınması gereken bir durum. İlk halving gerçekleştiğinde Bitcoin fiyatı sadece bir yılda 100x fırladı. İkinci halving etkinliğinde de yatırımcılarına 33x getiri sağladı.

Fiyatın Bitcoin yatırımcılarına önceki iki boğa koşusu ile aynı kazancı getiremeyeceğine inanan şüpheci bir topluluk bulunuyor.

Asıl argüman oldukça açık görünüyor - ileriye dönük yatırımcılar şimdiye kadar zaten halvingi fiyatlandırdılar bu da Bitcoin’i elinde tuatanların 2020 Mayıs’a kadar umutlarını artırmalarına gerek olmadığı anlamına geliyor. İkinci çeyrekte gerçekleşen ve 2019 zirvesine giden ralli, Bitcoin'in gelecekteki tedarik ayarlaması ile yakından ilişkiliydi.

Farklı Görüşler

Daha önceden de bildirildiği üzere, kripto para analisti Willy Woo, Bitcoin’in fiyat hareketinin bir sonraki ödül yarılanmasına kadar yükselişinden rahatsızlık duymadığını ve bu yüzden en iyi koinin önceki iki piyasa döngüsünü tekrar etmesini beklemediğini ifade ediyor.

Bazıları, büyük kardeşi ile aynı kaderi görebileceğini tahmin etmek için Litecoin'in yarılanma sonrasında gerçekleştirdiği fiyat performansını da hatırlıyor. Kripto analisti PlanB, böyle bir karşılaştırmanın hatalı olduğuna inanıyor, çünkü Bitcoin'den farklı olarak Litecoin stok akış modelini takip etmiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ