Bitcoin fiyatı, Şubat ayından bu yana ilk kez Perşembe günü 10.000 doların üzerinde kapandı. Bitcoin haftada yedinci kez pozitif kapanış yolunda.

Bitcoin, Halving FOMO’suyla 10.000 Dolar Sınırında

Bitcoin fiyatı, Şubat ayından bu yana ilk kez Perşembe günü 10.000 doların üzerinde kapandı. Bitcoin haftada yedinci kez pozitif kapanış yolunda.

Bitcoin fiyatı, fiyatın 4.000 $ 'ın altına düştüğü Mart ortasından bu yana iki katından fazla arttı. Bitcoin fiyatındaki son artış, önümüzdeki hafta gerçekleşmesi planlanan bir yarılanma olayının ardından ortaya çıktı. 

Önde gelen kripto para birimi Perşembe günü 10.000 doların üzerinde kapandığı için% 9'un üzerinde bir artışa tanık oldu. Yazma sırasında BTC, son 24 saatte % 6.5'lik bir artışla 9.900 $'ın biraz üzerinde bir el değiştiriyor.

Perşembe günü, önde gelen kripto para birimi yedi hafta önce çöktüğünden beri oluşturduğu yükselen kanalın üzerine çıktı. 

Bitcoin, fiyatı üç hafta içinde 6.600 $ 'dan 10,000 $' a çıktığı için yüksek derecede uçucu varlık durumunu kanıtlamaya devam ediyor. 

Şimdi yükseliş için en yakın hedef, yıllık en yüksek 10.550 $'dır. Günlük ölçekte Göreceli Güç Endeksi (RSI) FOMO'nun başlangıcına işaret eden aşırı alım bölgesine 80'de ulaştı. 

Kripto türevleri borsası BitMEX'e olan açık pozisyonlar, Perşembe günkü çöküşten sonra da önemli ölçüde düşük seviyede.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ