Bitcoin'in üçüncü yarılanması, sürekli gelişen kripto alanındaki ilk bölümlerden biriydi. İlk aşamalarında olmasına rağmen, yarılanma etkinliği BTC ağı ve ekosistemin evrimine diğer birçok metrikten daha fazla ışık tuttu.

Bitcoin Hash Gücü Düşmeye Devam Ediyor; Madenciler “Kâr Teşvikleri” İle Geri Dönecekler mi?

Bitcoin'in üçüncü yarılanması, sürekli gelişen kripto alanındaki ilk bölümlerden biriydi. İlk aşamalarında olmasına rağmen, yarılanma etkinliği BTC ağı ve ekosistemin evrimine diğer birçok metrikten daha fazla ışık tuttu. Bitcoin'in ilk yarıdan üçüncülüğüne kadar olan keskin fark olağanüstü ve Tuur Demeester ikinci yarıya kadar var olan korkuyu perspektife koydu.

Demeester kısa süre önce Ryan Selkis'in programında ortaya çıktı; burada en uzun süredir devam eden Bitcoin analisti, topluluğu ilk yarılanmadan üçüncü yarılanmaya kadar engelleyen farklı sorunları paylaştı. Son yarılanma olayı ponpon ve sevinçle doluydu, madenciler 630.000'inci bloğu bloke ederken çeşitli borsalar tarafından BTC yarılanma partileri gerçekleştirildi. Bununla birlikte, 2012'ye geri dönüş, BTC'nin ilk yarılanmaya uğradığı zaman, protokolün bu olaydan kurtulamayacağına dair korkular vardı.

İlk BTC yarılanma sürecinin keşfedilmemiş bölgesi, hükümet ve işletmelerin bilgisayar saatlerinin veri aktarımını yapamayacağından endişe duyduğu “Y2K” hatasıyla karşılaştırıldı. Ağ testi uçan renklerle geçmesine rağmen, ikinci yarılanmaya madencilik borç sarmalının başka bir sayısını getirdi.

BTC topluluğu 2012-2016 yılları arasında katlanarak büyüdükçe, sorun protokolden madencilik borç sarmalına geçti. Bununla birlikte, sorun çoğunlukla abartılıydı ve olay gerçekleştikçe ağın hash gücünde kısa bir düşüşe tanık oldu, ancak madenciler tekrar yoluna devam etti. Bu, üçüncü yarılanmaya kadar bile tutarlıydı. Yarılanma 11 Mayıs'ta gerçekleştiğinden beri düşüyor ve şu anda 109.46m TH / s'de duruyordu.

Bununla birlikte, üçüncü yarılanmada, borç spirali de Demeester'e göre boş bir korku olarak sunuldu.

Ayrıca madencilerin ödül kazanmaları için oyuna girmeleri için yeni “kar teşvikleri” olabileceğini de kaydetti. Bununla birlikte, BTC ağının mevcut durumuna baktığımızda, yarılanmanın gerçekleştiği haftadayız. Madencilerin geliri 11 Mayıs 2020'de 171.168 milyon dolar, 17 Mayıs'ta 7.112 milyon dolara düştü.

Madencilere ödenen toplam işlem ücreti 1.539 milyon dolara ulaştıktan sonra zirveye ulaşırken, şimdi 972.748 bin dolar. Madencilerin geri dönebilmesi için, hash gücünü korumak için yeni bir teşvik planı olmalı ve böylece BTC piyasasındaki hissi takdir etmelidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ