Kripto para biriminin altında yatan blockchain protokolünü besleyen işlem gücü miktarının bir ölçüsü olan Bitcoin'in hash gücü Kara Perşembe pazarının çöküşünün ardından görülen seviyelerin altına düştü.

Bitcoin Hash Gücü Kara Perşembe

Kripto para biriminin altında yatan blockchain protokolünü besleyen işlem gücü miktarının bir ölçüsü olan Bitcoin'in hash gücü Kara Perşembe pazarının çöküşünün ardından görülen seviyelerin altına düştü.

Bu, önümüzdeki gün ve haftalarda başka, daha şiddetli bir selloffun mümkün olduğu anlamına mı geliyor?

Bitcoin Hash Gücü, Kara Perşembe Sonrası Yıkımının Altındaki Seviyeye Düştü

Kara Perşembe günü yatırımcıların ve traderların yakında unutamayacağı bir gün olacak. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki flaş düşüşler, değerlerinin yarısından fazlasını sildi.

Borsa, emtialar ve daha fazlası da o kadar kötü acı çekti ve hatta güvenli liman olan değerli metaller büyük bir darbe aldı.

Bitcoin de dahil olmak üzere piyasalar, salgın salgın seviyelerine ulaşmadan önce Şubat ayı başlarında belirlenen eski zirvelere ulaştı.

Çöküşün ardından, madencilerin BTC başına maliyet daha kârlı hale gelene kadar pahalı, enerji tüketen madencilik makinelerini kapatmaları nedeniyle Bitcoin'in hash gücü düştü. Lider kripto para biriminin fiyatı çok düştü, madenciler matematik çatırtı makinelerini çalıştırmak yerine varlığı satın almaktan daha iyiydi.

Düşük fiyatlar nedeniyle teslim olan madenciler o zaman mükemmel bir anlam ifade etti ve Bitcoin fiyat ticareti geçici olarak 4.000 $ 'ın altında. Peki neden Bitcoin'in hash gücü, Siyah Perşembe sonrası oran düşüşünden bile daha düşük olan yeni bir 2020 düşük seviyesine düştü?

BTC Madencileri Pahalı Makinelerin Kapatılması Şiddetli Bir Selloff'u Yakıtlandırabilir

Blockchain.com'dan elde edilen verilere göre, Bitcoin'in hash gücü, geçen Mart ayında Siyah Perşembe günü görülen düşüşün ötesinde, 2020'nin en düşük seviyesine düştü.

Bitcoin’in karma gücü, varlığın çoğunun varlığı için istikrarlı bir eğilim göstermektedir. Kripto hype balonu olduğundan, katlanarak büyüdü.

2017'deki baloncuğun başlangıcından bu yana tek büyük çöküş, Bitcoin'in 6.000 $ 'dan mevcut ayı piyasası dip seviyesine BTC başına 3.200 $ olan tarihi çöküşünün hemen önündeydi. Bu Ekim ayında başlamıştı, ancak fiyat daha sonra Kasım 2018'e kadar cevap verdi.

2019'un sonlarında daha küçük bir düşüş gerçekleşti, ancak Bitcoin'in hash gücü bundan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Siyah Perşembe bugüne kadar bir sonraki en büyük düşüşü yarattı.

Bitcoin'in yarıya inmesinin etkisi ortaya çıkmaya başlıyor olabilir. Yüksek fiyatlar ve perakende FOMO, düşük seviyelerin yeniden test edilmesinin ardından, Bitcoin fiyatını madencilerin kaçınılmaz teslimiyetini geciktirecek kadar yüksek tuttu.

Hash gücündeki en büyük düşüşe denk gelen karma şeritler göstergesi, kapitülasyona işaret ediyor. Bu, her bir BTC'yi üretmenin maliyeti, madencilerin makinelerini çalıştırmak için ödemesi gereken enerji maliyetlerindeki maliyetin altına düştüğünde gerçekleşir.

Henüz gerçekleşmemiş olan, Bitcoin fiyatının karma oranındaki azalmaya yanıt vermesidir. Makinelerini kapatan madenciler ya fiyatları tekrar açmak için düşmeyi bekliyorlar ya da daha da kötüsü iyilik için kapanıyorlar.

Ağı daha verimli madencilere bırakarak daha zayıf madenciler, ağ için en sağlıklı ve bir sonraki yükseliş trendi için en ideal koşullar olsa da, kısa süreli aşırı şiddetli bir selloffa neden olabilir.

 Hash gücünün Kara Perşembe gününden daha da derin bir seviyeye düştüğü göz önüne alındığında, Bitcoin fiyatının daha derin bir düşüş görmesi ve 2020 düşük seviyesini düşürmesi mümkündür.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ