On dört gün önce, ortalama Bitcoin hash oranı yaklaşık 237 EH/s idi.

Bitcoin Hash Oranı %30 Düşerek 188.11 EH/s

On dört gün önce, ortalama Bitcoin hash oranı yaklaşık 237 EH/s idi. BTC.com'a göre 24 Aralık itibarıyla hashrate 156 EH/s'ye düştü.

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sert bir kış fırtınası, 24 saat içinde yüzde 35 düşen Bitcoin hash oranı üzerinde dramatik bir etki yarattı. CNN, fırtınanın en az 22 kişiyi öldürdüğünü ve elektrik hatlarını yıkarak Noel arifesinde yaklaşık 315.000 ev ve işyerinin elektriksiz kalmasına neden olduğunu bildirdi. Bir web sitesi izleme aracı raporu PowerOutage, ayrıca 1,4 milyon ev ve işyerinin karanlıkta olduğunu tahmin ediyor. Ayrıca bu amaçla binlerce uçuş iptal edildi.

On dört gün önce, ortalama Bitcoin hash oranı yaklaşık 237 EH/s idi. BTC.com'a göre 24 Aralık itibarıyla hashrate 156 EH/s'ye düştü. Bu, Bitcoin madencilerinin kapanmaktan başka seçeneği kalmadığı anlamına geliyor. Şu anda işler toparlanıyor ve hashrate basın tarihi itibariyle 229.83 EH/s'de oturuyor. Hashrate'deki önemli düşüş, Bitcoin madenciliğinin merkezi doğasıyla ilgili birkaç soruyu gündeme getirdi.

Dennis Porter, Bitcoin Ağını Amazon ve Google İle Karşılaştırdı

Satoshi Act Fund'ın CEO'su Dennis Porter, madencilerin kapanmasına rağmen küresel Bitcoin ağının nasıl mükemmel bir şekilde çalıştığını övdü ve bunu Amazon ve Google gibi teknoloji devleriyle karşılaştırdı.

Teksas'taki aşırı hava koşulları nedeniyle #Bitcoin hashrate'inin %30'dan fazlası çevrimdışı oldu ve yine de küresel #Bitcoin ağı mükemmel şekilde çalışmaya devam ediyor. Şimdi Amazon veya Google'ın veri merkezlerinin 1/3'ünü kapatmaya çalıştığını hayal edin.

Dennis Porter, veri merkezi operatörü lancium'un operasyonunu durdurma kararına da atıfta bulundu.

Bitcoin madencileri, Teksas'taki aşırı hava olayı sırasında bir kez daha gönüllü olarak gücü kestiler.Bitcoin madencileri şebeke için iyidir.

FutureBit'in kurucusu John Stefanopoulos, oldukça merkezi madencilerin hash oranının çevrimdışı olmasına katkıda bulunduğunu da gözlemledi. Ona göre, Bitcoin ağındaki işlemleri yüzde 30 oranında yavaşlatan tek başına hava ve jeolojik bozulmalar, ağın bu tür olaylara çok bağımlı olduğu sonucuna varmak için yeterli.

Çin, 2021'de madencilik altyapılarına sert önlemler almaya başladığından beri ABD, Bitcoin madenciliğinde çok önemli bir rol oynadı. Teksas, uygun düzenlemeleri ve ucuz gücü nedeniyle bu madencilerden birkaçına sahip. Ancak, şebeke talebinde önemli bir artış olduğunda kapanma eğilimindedirler. Bu, bu tür dış koşullardan bağımsız olması gereken Bitcoin ağı için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır.

Stefanopoulos şunları söyledi:

Hashrate, birkaç düzine büyük mayın yerine 10 milyonlarca küçük madenci tarafından dünya çapında eşit olarak dağıtılsaydı, bu olay ağda kaydedilmezdi bile.

Fırtınanın Yukarı Midwest ve iç Kuzeydoğu'yu ciddi kar ve kar fırtınası koşullarıyla vurduğu söyleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ