Veriler, kripto çöküşü ve paniğinin ortasında, Bitcoin madenciliği hash oranının tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığını gösteriyor.

Bitcoin Madenciliği Hash Oranı, Fiyat Düşüşüyle Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yükseldi

Arcane Research'ün en son haftalık raporuna göre, BTC madencilerinin gelirleri, fiyat düşüşleri ve rekabetin tüm zamanların en yüksek düzeyine çıkmasıyla düşmeye devam ediyor.

“ Hash oranı ”, şu anda Bitcoin ağına bağlı olan toplam bilgi işlem gücü miktarını ölçen bir göstergedir.

Bu metriğin değeri yükseldiğinde, daha fazla madencilik teçhizatının çevrimiçi olduğu anlamına gelir ve bu da madenciler arasındaki rekabetin artmasına neden olur.

Bu, ödüller sabitlendiğinden ve aktif hash gücü arasında paylaşıldığından, katılan herkes için daha küçük BTC gelirleri ile sonuçlanır.

Göstergenin değerinde son zamanlarda bir artış gerçekleştiği görülüyor | Kaynak: Arcane Research'ün Haftalık Güncellemesi - 23. Hafta 2022

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Bitcoin madenciliği hash oranı son birkaç günde yükseldi ve şimdi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Madenciler genellikle işletme maliyetlerini USD cinsinden ödediğinden, onlar için önemli olan BTC ödüllerinin dolar cinsinden değeridir.

Çökme nedeniyle, kriptonun fiyatı yaklaşık 21 bin dolara düştü, bu sadece hodlers'a değil, madencilere de bir darbe indirecektir.

Madenci gelirleri zaten düşüşteydi, ancak bu çöküş, hash oranının yeni zirvelere ulaşmasıyla birleştiğinde, kârlarında daha fazla daralma anlamına geliyor.

Aşağıdaki tablo, madenciler ve gelirleriyle ilgili çeşitli metrikleri vurgulamaktadır.

Görünüşe göre günlük ücretler son yedi gün içinde %18'in üzerine düştü | Kaynak: Arcane Research'ün Haftalık Güncellemesi - 23. Hafta 2022

Tablo günlük Bitcoin madenci gelirlerini 27 milyon dolar olarak gösterirken, rapor bunun 7 günlük bir ortalama olduğunu ve çöküş günü için gerçek değerin 23 milyon dolara yakın olduğunu belirtiyor.

BTC Fiyatı

Yazı hazırlanırken, Bitcoin'in fiyatı son yedi gün içinde %30 düşüşle 21.5 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %28 değer kaybetti.

Aşağıda, son beş gün içinde kripto paranın fiyatındaki eğilimi gösteren bir grafik bulunmaktadır.

BTC'nin fiyatı son birkaç gün içinde düştü | Kaynak: TradingView'de BTCUSD

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ