Bitcoin, yerel üstü olarak 10.000 dolar test ettikten sonra daha düşük seviyelerde bir düzeltme yapıyor.

Bitcoin, Haziran’da Bu Seviyeye Gelebilir – İşte Nedeni

Bitcoin, yerel üstü olarak 10.000 dolar test ettikten sonra daha düşük seviyelerde bir düzeltme yapıyor.

Ancak teknik ve temel katalizörlerin bir araya gelmesi, kripto para biriminin yönünü 11.000 dolara çevirebilir.

Bunlar arasında Simetrik Üçgen formasyonu, Çin-ABD jeopolitik çatışması ve Federal Rezerv'in sınırsız mali desteği bulunmaktadır.

Bitcoin Mayıs ayının son haftasında düzeliyor, ancak önümüzdeki ay 11.000 doların üzerindeki seviyeleri tekrar test etme olasılığı artıyor.

Yani, Simetrik Üçgene göre, varlığın yüksek ve düşük seviyelerinin eğiminin bir tepede buluşmak için bir araya geldiği teknik bir grafik deseni. Ders kitabı modeli aynı zamanda traderların belirsizliğini de yansıtmaktadır, çünkü ne alıcılar ne de satıcılar geçici bir eğilim oluşturmak için fiyatı yeterince zorlamamaktadır.

Bitcoin son zamanlarda benzer bir grafik deseni girmiştir. 7 Mayıs'taki kripto para birimi 10.000 dolara yaklaştı, ancak hızlı bir şekilde 8.106 dolara doğru düzeldi. Oradan, yeni düşük yüksekler ve yüksek düşükler yapmaya devam etti ve fiyat hareketine aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi Simetrik Üçgen görünümü verdi.

İdeal olarak, Simetrik Üçgen göstergeleri çoğunlukla devam örüntüleri olduğundan Bitcoin önceki eğilimi doğrultusunda kırılmalıdır. Ayrıca, yukarı doğru hareket üçgenin yüksekliği kadar uzanmalıdır.

Fiyat, Haziran 2020'nin ortasına kadar Üçgen’in zirvesine ulaşacak. Bunun üzerine, konsolidasyon alanının üzerine çıkabilir ve hedefini 11.368 dolara sabitleyebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ