Bitcoin Haziranda En Yüksek Değere Ulaştı

Bitcoin, geçtiğimiz 24 saat içerisinde, Haziran ayındaki en yüksek seviyesine doğru ilerleyerek, yaklaşmakta olan 1 Ağustos çılgınlığıyla ilgili endişelerden ötürü gerilemesi umulurken, 7,6 puan artışla bugünkü toparlanmayı sürdürdü. Bugün erken saatlerde yapılan 2595 dolarlık fiyat, (9157 TL) bitcoin'e 42 milyar dolar piyasa değeri kazandırdı.

Bitcoin'in bugün kazancı, Pazar günkü en düşük noktasına 1931 dolarla büyük bir iyileşme getiriyor. Bitcoin'in pazar payı, Pazarın 31.77 milyar dolarlık rakamından bu yana %30 arttı. Fiyatın 3000 dolara yakın olduğu Haziran ayının ortasında piyasa değeri 50 milyar dolara yaklaştı.

Bitcoin kripto marketine öncülük yapmaya devam ediyor ve büyük bir toparlanma gösteriyor. Milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Etherum, Ripple ve Etherum Classic 1 puanın altında kayıp gösterdiler.

Market Değeri Artıyor

Pazar günleri yalnızca 68 milyar dolar olan toplam piyasa değeri, tüm kripto para birimlerinin piyasa değeri 90 milyar doların üzerine çıktı.

Bugünkü artış, yakın zamanlamaya göre Avrupa'daki para politikalarına bağlı olabilir. Finance Centralates'e göre, Avrupa Merkez Bankası başkanı Mario Draghi, forex piyasalarını etkileyen para politikası üzerine bir basın toplantısı düzenledi.

Draghi, ECB'nin niceliksel rahatlama ve faiz oranlarını şimdilik değiştirmeden bıraktığını söyledi. Fakat sonbaharda QE programına nasıl devam edileceğini tartışmaları bekleniyor. Konuşma esnasında Avro, ABD Doları karşısında% 0.5 yükseldi.

Bitcoin Her Zaman Zirvede

Son zamandaki artış, özellikle Bitcoin'in toplam kripto piyasa değeri içindeki payını arttırdı. Bugünkü kazançtan önce, bitcoin dün Ethereum'un% 24.9'una kıyasla piyasanın %45.33'ünü elinde tutmayı başardı. Bitcoin'in payı, son 24 saat içinde üstün fiyat performansı göz önüne alındığında,  o zamandan beri arttı.

Haziran ayı ortalarında en yüksek seviyeye ulaştıktan sonra, protokol güncellemesi konusundaki tartışmalar ortaya atıldığında Bitcoin %20 düzeltildi. Şimdilik, blokçu topluluğunun çoğunluğu (hash gücüyle) 1 Ağustos'da zor çatal ve nihai zincirin bölünmesini önlemek için yeterli olacak olan SegWit protokolünü kabul etmeyi kabul etti.

 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ