Haftalık grafik, hafta sonu boyunca volatilite olmamasına rağmen BTC/USD için kesinlikle kasvetli görünüyor.

Haftalık grafik, hafta sonu boyunca volatilite olmamasına rağmen BTC/USD için kesinlikle kasvetli görünüyor. Bitcoin (BTC), 22 Mayıs haftalık kapanışının 30.000 dolar civarında dönmeye hazır göründüğü için hafta sonu boyunca ayılara biraz neşe verdi.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp)

Bitcoin'in "Karar Vermesini" Beklemek

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den alınan veriler, Wall Street işlem haftasının ardından dar bir aralıkta kaldığı için BTC/USD'yi izledi.

Oynaklığın olmamasıyla birlikte, yatırımcılar daha sonra daha büyük destek veya direnç alanlarına geçiş yapmayı umuyorlardı.

Popüler yatırımcı Crypto Tony, yukarı ve aşağı yönlü hedeflerin sırasıyla 27.900 dolar ve 31.000 dolar civarında olduğunu belirterek, "Hâlâ arz ve talep bölgesi arasında sıkışıp kalmış durumda.

Bu arada Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe, önümüzdeki hafta “Bitcoin için yeşil sayılar” beklediğini söyledi.

Bu arada BTC/USD, mevcut 30.000$ seviyelerinde kapanırsa haftalık grafikte art arda sekizinci kırmızı mum rekorunu kırmaya devam edecek.

BTC/USD 1 haftalık mum grafiği 

Cointelegraph, S&P 500'ün resmi ayı piyasası bölgesine girmek için zirvesinden yüzde 20 kaybettiğini belirtti.

Diğer popüler Twitter hesabı PlanC, Bitcoin'in hisse senetleriyle olan korelasyonunun önceki aylara göre azaldığını belirtti.

Bitcoin Pizza Günü Geldi

22 Mayıs, meşhur Bitcoin Pizza Günü olarak kutlandığından, dikkatler gün içinde daha farklı bir fiyat hikayesine odaklanmıştı.

 Bitcoin Pizza Günü Geri Sarma: Garip ve Harika BTC Alımlarına Saygı

18 Mayıs 2010'da, en eski Bitcoin madencilerinden biri olan Laszlo Hanyecz, o sırada zulayı yaklaşık 41 dolara satabileceğini söyleyerek toplam 10.000 BTC karşılığında iki pizza satın aldı.

Hanyecz'in hamlesi, Bitcointalk forumunda reklamını yaptığı orijinal gönderisiyle efsanevi hale geldi. Ardından, dijital  para başına 0,0005 doların altında işlem gören Bitcoin, yaklaşık yüzde 1,38 milyar değer kazanarak on bir buçuk yıl sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaştı. Özel izleme kaynağı olan Bitcoin Pizza Endeksi'ne göre, Hanyecz'in satın alımı 22 Mayıs itibariyle 295 milyon dolar değerindeydi.

Bitcoin Pizza Endeksi (ekran görüntüsü). Kaynak: Bitcoin Pizza Endeksi


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ