12 Mart'taki yüzde 38'lik çöküşten sonra hala kripto paralarını elinde tutan Bitcoin yatırımcıları, muhtemelen başka bir yarılanma boğa koşusunu kaçırmak istemiyorlar.

Bitcoin Her Adımını Bilen Peter Brandt Yarılanmanın Abartıldığını Söyledi - BTC Bu Sefer Fırlayacak mı?

12 Mart'taki yüzde 38'lik çöküşten sonra hala kripto paralarını elinde tutan Bitcoin yatırımcıları, muhtemelen başka bir yarılanma boğa koşusunu kaçırmak istemiyorlar. Bununla birlikte, en çok beklenen ralli sadece 55 gün uzakta iken, çevresindeki yükseliş anlatımı parçalanmaya devam ediyor.

Tanınmış emtia tüccarı Peter Brandt, yarılanmanın etkisini sorgulayan ve son derece abartılı olarak adlandırılan son şüpheci.

Fiat para birimlerinin aksine, Bitcoin, arzı 21 milyon tokenla sınırlı olan dezenfekte edici bir varlıktır. Madenciler blok başına sadece 6.25 BTC alabilecekleri için 12 Mayıs'ta tedariki bir kez daha yarıya indirilecek.

Yarıya indirildikten sonra, Brandt'ın hesaplamalarına göre, Bitcoin'in günlük arzı, 'gerçek arz' olarak tanımladığı ticaret hacminin aksine yüzde bir oranında azalacak.

Bitcoin'in önceki iki boğa koşusu 2012 ve 2016 yıllarındaki yarılanmalarına denk geldi, bu yüzden birçok kişi tarihin bu kez tekerrür edebileceğine inanıyor.

 Bununla birlikte, Bitcoin'in ticaret hacimleri 2017'den beri istikrarlı bir şekilde düşüyor ve piyasaya olan ilginin düştüğünü gösteriyor. 2016'da durum böyle değildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ